Od 16 marca – zmiany w transporcie publicznym w związku z pracami w rejonie skrzyżowań ulic Wiatracznej i Chartowo oraz Bobrzańskiej i Żegrze [AKTUALIZACJA]

Opublikowano: 11/03/2019
linie: 155, 166, 192, 232
od 16/03/2019 do odwołania
Od 16 marca – zmiany w transporcie publicznym w związku z pracami w rejonie skrzyżowań ulic Wiatracznej i Chartowo oraz Bobrzańskiej i Żegrze [AKTUALIZACJA]

W związku z planowanym wdrożeniem kolejnego etapu prac dla zadania „Przebudowa trasy tramwajowej na odcinku od os. Lecha do Ronda Żegrze” od soboty, 16 marca br. nastąpi zmiana organizacji ruchu drogowego w rejonie skrzyżowań ulic Wiatracznej i Chartowo oraz Bobrzańskiej i Żegrze. Zmienionymi trasami będą również kursować autobusy linii nr 155 i 166 (w kierunku ronda Rataje) oraz linii nr 192 i 232.

W związku ze zmianą organizacji ruchu drogowego w rejonie skrzyżowań ulic Wiatracznej i Chartowo oraz Bobrzańskiej i Żegrze wprowadzone zostaną zmiany w transporcie publicznym.

Zmienionymi trasami będą kursować autobusy linii nr 155 i 166 (w kierunku ronda Rataje) oraz linii nr 192 i 232.Nie zmienią się natomiast trasy linii nr 162 i 196 – w rejonie skrzyżowania Bobrzańska-Żegrze zlokalizowane zostaną tymczasowe przejazdy.

Poniżej szczegółowy opis tras:

Linia nr 155

ZALASEWO PLANETARNA GIMNAZJUM – … – Chartowo – Piaśnicka – Inflancka – Milczańska – Brneńska – Krzywoustego – RONDO RATAJE

Powrót po stałej trasie, czyli przez ulice Bobrzańską, Żegrze, Chartowo – w rejonie skrzyżowania Bobrzańska-Żegrze zlokalizowane zostaną tymczasowe przejazdy

 

Linia nr 166

ZIELINIEC – … – Chartowo – Piaśnicka – Inflancka – Piłsudskiego – Zamenhofa – RONDO RATAJE

Powrót po stałej trasie, czyli przez ulice Bobrzańską, Żegrze, Chartowo – w rejonie skrzyżowania Bobrzańska-Żegrze zlokalizowane zostaną tymczasowe przejazdy

 

Linie nr 162 i 196

Trasy bez zmian – w rejonie skrzyżowania Bobrzańska-Żegrze zlokalizowane zostaną tymczasowe przejazdy

 

Linia nr 192

RONDO RATAJE – … – KRZYWOUSTEGO KINEPOLIS – … – Krzywoustego – Wiatraczna – Inflancka – Piłsudskiego – Zamenhofa – RONDO RATAJE

 

Linia nr 232

SZWAJCARSKA SZPITAL – Kurlandzka – Wiatraczna – Inflancka – Piłsudskiego – … – RONDO KAPONIERA

Powrót po stałej trasie

 

Przystanki „Żegrze III” dla linii T1, 238 i 245 zmienią lokalizację. Przystanek w kierunku ronda Żegrze zlokalizowany będzie za sygnalizacją świetlną u wylotu ulicy Piłsudskiego w ulicę Żegrze. Przystanek w kierunku os. Czecha zlokalizowany będzie przed sygnalizacją świetlną na ul. Żegrze przy wylocie z os. Orła Białego.

W związku z postępem prac wyłączony z użytkowania został przystanek "Krzywoustego" (dla linii T1, 155, 166, 238 i 245). Pasażerów autobusów linii nr 155 i 166 prosimy o korzystanie z przystanku "Milczańska", natomiast osoby podróżujące liniami nr T1, 238 i 245 - z przystanku "Żegrze III".

 

Jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, zmiana, która zostanie wprowadzona od 16 marca, polegać będzie na zwężeniu obydwu jezdni dla relacji Chartowo- Żegrze do jednego pasa, wyłączeniu z ruchu łącznic do prawoskrętu na skrzyżowaniu ul. Chartowo z ul. Wiatraczną oraz zamknięciu przejazdu na wprost i skrętu w lewo ul. Bobrzańską przez ul. Żegrze.

W celu zapewnienia możliwości skrętu z ul. Wiatracznej w ul. Chartowo oraz z ul. Chartowo w ul. Wiatraczną skorygowaniu ulegnie kształt wysp dla pieszych  - zostaną one odpowiednio zmniejszone, by powiększyć promień skrętu.

W związku z brakiem możliwości przejazdu przez ul. Żegrze, ulicą Bobrzańską wybudowana zostanie jezdnia tymczasowa w pasie rozdziału umożliwiająca dokonanie manewru zawracania dla pojazdów wyjeżdzających z ul. Bobrzańskiej oraz jadących z kierunku ul. Chartowo.

Ulica Bobrzańska przy dojeździe do ul. Żegrze zawężona zostanie do jednego pasa, dozwolony będzie tylko prawoskręt. Ulica Wiatraczna przy skrzyżowaniu z ul. Chartowo zawężona zostanie do dwóch pasów, prawy służyć będzie do jazdy w prawo oraz na wprost, pas lewy będzie wyłącznie lewoskrętem.

Ruch pieszy pomiędzy ul. Bobrzańską, a Wiatraczną skierowany zostanie na stronę północną ulic Chartowo oraz Żegrze.

Jednocześnie od wysokości ul. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Kurlandzką ulica Żegrze zostanie zwężona do jednego pasa (wyłączenie lewego pasa w kierunku ronda Żegrze), z wyjątkiem obszarów na których zlokalizowane zostaną przystanki autobusowe.

Organizacja ruchu będzie obowiązywała do połowy kwietnia br.

 

Więcej informacji, także schemat ilustrujący tymczasową organizację ruchu: Poznańskie Inwestycje Miejskie

 

Poniżej schematy zmienionych tras