Otwarcie przystanku PST Most Teatralny w najbliższą sobotę!

Opublikowano: 30/05/2019
od 01/06/2019 do
Otwarcie przystanku PST Most Teatralny w najbliższą sobotę!

Od najbliższej soboty, 1 czerwca br., pasażerowie podróżujący „dwunastką” i „czternastką” znów będą mogli korzystać z przystanku PST Most Teatralny. Zakończyła się przebudowa, dzięki której przystanek całkowicie zmienił oblicze.

Przystanek PST Most Teatralny powstał jako tymczasowy, ale – ze względu na dużą popularność wśród pasażerów – zapadła decyzja, żeby utrzymać jego funkcjonowanie na stałe. Aby było to możliwe, niezbędna była gruntowna przebudowa obiektu i dostosowanie do obowiązujących standardów.

Przebudowa dobiegła już końca. Przystanek PST Most Teatralny (tzw. dolny) zyskał nową jakość. Dzięki inwestycji pasażerowie będą mogli wygodniej wsiadać i wysiadać z pojazdów, a także w lepszych warunkach oczekiwać na przyjazd tramwaju. Wprowadzono nowe  elementy informacji pasażerskiej, więc łatwiej będzie zorientować się za ile minut przyjedzie pojazd konkretnej linii.

Z poziomu ulicy Roosevelta do przystanku można dotrzeć schodami albo windą.

W czasie przebudowy powstały dwa perony – każdy o długości 45 metrów. Teren został uporządkowany, oświetlony oraz wyposażony w kamery monitoringu miejskiego. Na platformach przystankowych przewidziano elementy naprowadzające i ostrzegawcze dla osób słabowidzących i niewidomych.

Przystanek w stronę os. Jana III Sobieskiego wyposażony został w dwie wiaty przystankowe, a w kierunku Dworca Zachodniego - w jedną. Zamontowano tablice informacji pasażerskiej oraz elementy Systemu Informacji Miejskiej. Na przystanku pojawi się wkrótce dodatkowa tablica elektroniczna informująca pasażerów przesiadających się na inne linie o odjazdach z pozostałych przystanków na węźle Most Teatralny.

Przystanek zostanie uruchomiony w sobotę, 1 czerwca br. Od tego dnia będą się na nim zatrzymywały tramwaje linii nr 12 i 14, co ponownie umożliwi pasażerom dogodną przesiadkę np. na linie kursujące w kierunku Ogrodów czy ścisłego centrum miasta.

Na przystanku czasowo zatrzymywać się będą również tramwaje linii nr 201, kursujące zmienioną trasą.

Przystanek PST Most Teatralny przed remontem - widok z góry

Przystanek PST Most Teatralny przed remontem

 

Przystanek PST Most Teatralny po przebudowie - widok z gory

Przystanek PST Most Teatralny po przebudowie