Remont torowiska na Murawie od 1 marca. Tramwaje linii nr 4 i 10 będą kursować na Wilczak

Opublikowano: 14/02/2018
Odcinek: Murawa, pętla Połabska
od 01/03/2018 do 30/04/2018
Remont torowiska na Murawie od 1 marca. Tramwaje linii nr 4 i 10 będą kursować na Wilczak

Zgodnie z zapowiedziami, 1 marca br. rozpocznie się przebudowa sieci trakcyjnej w ul. Murawa oraz naprawa układu torowego na pętli Połabska. W związku z pracami wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji zbiorowej.

Zaplanowane na 2018 rok prace są niezbędne dla utrzymania sprawności infrastruktury tramwajowej i zapewnienia bezpieczeństwa korzystania z komunikacji miejskiej. Dobry stan techniczny infrastruktury oznacza także niezawodność, sprawność i szybkość przejazdów.

Przebudowa torowiska na ul. Murawa to pierwszy z zaplanowanych na ten rok remontów. Ich harmonogram znajduje się na stronie internetowej ZTM.

Remont w rejonie Winograd rozpocznie się z dniem 1 marca br. Na ul. Murawa będzie prowadzona przebudowa sieci trakcyjnej (wymiana słupów i drutu jezdnego), a jednocześnie – na pętli Połabska – przeprowadzona zostanie naprawa układu torowego (wymiana podkładów, rozjazdów i szyn, podbicie toru). Prace potrwają do końca kwietnia br.

W związku z powyższym zmienią się trasy linii tramwajowych nr 4 i 10 (tramwaje tych linii skierowane zostaną do pętli Wilczak). Poniżej przedstawiamy ich szczegółowy przebieg.

 

Linia nr 4:

STAROŁĘKA – Starołęcka – Zamenhofa – Jana Pawła II – Rondo Śródka – Wyszyńskiego – Pl. Wielkopolski – 23 Lutego – Mielżyńskiego – Fredry – Roosevelta  - Pułaskiego – Winogrady – Przełajowa – WILCZAK

 

Linia nr 10:

DĘBIEC – 28 Czerwca 1956 – Wierzbięcice – Most Dworcowy – Roosevelta – Pułaskiego - Winogrady – Przełajowa – WILCZAK

 

Przypominamy, że pasażerowie z rejonu Winograd mogą korzystać także z linii autobusowych. Aby dojechać w kierunku centrum można skorzystać z linii nr 69, 71 (al. Niepodległości), a także 74 i 90 (rejon Garbar i Starego Rynku).

Przepraszamy pasażerów za niedogodności. Przypominamy, że bilety trasowane zachowują ważność na trasach objazdowych.

Jednocześnie przypominamy, że od początku marca wprowadzone zostaną zmiany stałe w komunikacji autobusowej (linie nr 76, 83, 603). Zwiększona zostanie częstotliwość kursowania linii tramwajowych nr 12 i 16. Warto przeczytać także artykuł: „W dwa marcowe weekendy prowadzone będą remonty na przejazdach na Górnym Tarasie Rataj”.

 

Poniżej schemat sieci tramwajowej (obowiązujący od 1 marca 2018r. w związku pracami w rejonie ul. Murawa)