Reorganizacja linii autobusowych na Starołęce, Garaszewie i Minikowie – autobusy linii nr 189 i 194 od 2 listopada pojadą nowym wiaduktem w ciągu ul. Gołężyckiej

Opublikowano: 19/10/2021
Reorganizacja linii autobusowych na Starołęce, Garaszewie i Minikowie – autobusy linii nr 189 i 194 od 2 listopada pojadą nowym wiaduktem w ciągu ul. Gołężyckiej

Od wtorku – 2 listopada, autobusy linii numer 189 i 194 będą kursowały ulicą Gołężycką z wykorzystaniem nowego wiaduktu. Dzięki temu znacznie zwiększy się komfort podróżowania komunikacją miejską w tym rejonie.

Przebudowa wiaduktu na ul. Gołężyckiej była konieczna z uwagi na jego zły stan techniczny. Stara konstrukcja została całkowicie zdemontowana, a w jej miejscu zbudowano nowy obiekt.

- Dzięki zakończonej inwestycji, wprowadzona zostanie mała rewolucja w układzie linii autobusowych w rejonie Starołęki, Garaszewa i Minikowa - znacznie poprawi się standard komunikacji autobusowej w tym rejonie Poznania. Autobusy linii numer 189 i 194 będą kursowały na zmienionych trasach, przez nowy wiadukt, zapewniając dojazd zarówno do pętli tramwajowej na Starołęce, ale też dodatkowo do pętli Unii Lubelskiej – mówi Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Dwie główne linie obsługujące rejon Starołęki, Garaszewa i Minikowa to 189 i 194. Stanowią one podstawowe linie w tym rejonie miasta, co więcej – obie linie umożliwią przesiadkę na tramwaj na pętlach Starołęka i Unii Lubelskiej:

- linia nr 189: STAROŁĘKA PKM (ul. Książęca) – Minikowo – Baranowska – Gołężycka – Warowna – Obodrzycka – Falista – UNII LUBELSKIEJ – Falista – Obodrzycka – Forteczna – STAROŁĘKA PKM (ul. Forteczna)

Kliknij w link i pobierz mapę przejazdu linii nr 189

- linia nr 194: STAROŁĘKA PKM (ul. Książęca) – Starołęcka – Czernichowska – Ożarowska – Sandomierska – GARASZEWO – Sandomierska – Baranowska – Gołężycka – Warowna – Obodrzycka – Falista – UNII LUBELSKIEJ

Kliknij w link i pobierz mapę przejazdu linii nr 194

Kursy na obu liniach realizowane będą co 20 minut w godzinach szczytu oraz co 24-30 minut poza godzinami szczytu w dni robocze oraz co 20-40 minut w soboty i co 40 minut w niedziele i święta. Rozkłady jazdy obu linii będą ze sobą zsynchronizowane na wspólnych ciągach.

Golezycka

Wraz z wprowadzeniem powyższych zmian, zlikwidowana zostanie linia nr 125, którą na trasie Starołęka PKM – Forteczna – Unii Lubelskiej zastąpi zmieniona linia nr 189.

Więcej informacji o nowym wiadukcie w ciągu ulicy Gołężyckiej  można znaleźć na stronie: https://pim.poznan.pl/