Ruch samochodowy wraca na rondo Żegrze

Opublikowano: 25/02/2019
od 02/03/2019 do odwołania
Ruch samochodowy wraca na rondo Żegrze

O dwa tygodnie wcześniej niż planowano, już w sobotę (2 marca), na nowo wybudowane rondo Żegrze będzie można wjechać z każdej strony i skorzystać ze wszystkich jego zjazdów. W nocy z 1 na 2 marca na rondzie oraz skrzyżowaniu ulic Żegrze, Kurlandzkiej i Inflanckiej zmieniona zostanie organizacja ruchu. Szybsza niż planowano przejezdność ronda to efekt tempa prac prowadzonych w jego rejonie – informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Na razie ruch na rondzie będzie się odbywał jednym pasem ruchu, po warstwie wiążącej nawierzchni jezdni. W związku z remontem przejazdu przez torowisko zmieni się też organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Żegrze, Kurlandzkiej i Inflanckiej.

Kierowcy jadący w stronę ronda, którzy będą chcieli skręcić w lewo z ul. Żegrze w ul. Kurlandzką, kierowani będą na rondo Żegrze. Po jego objechaniu będą mieli możliwość prawoskrętu w ul. Kurlandzką. Dla kierowców jadących od strony ronda, którzy będą chcieli z ul. Żegrze skręcić w ul. Inflancką, przygotowano nowo wbudowaną tuż za skrzyżowaniem, tymczasową „przewiązkę”, czyli miejsce do zawracania między dwoma jezdniami. Po zawróceniu w tym miejscu będzie można skręcić w prawo, w ul. Inflancką.

Z podobnych rozwiązań będą mogli korzystać kierowcy, którzy  jadąc z ulic Inflanckiej lub Kurlandzkiej na skrzyżowaniu z ul. Żegrze będą chcieli pojechać w lewo lub prosto. Ruch pojazdów w tym wypadku także zostanie przekierowany na rondo Żegrze oraz na tymczasową „przewiązkę”.

Ważna informacja dla pasażerów: Zmieni się lokalizacja przystanku „Rondo Żegrze” w okolicach ronda Żegrze w kierunku ronda Starołęka dla linii T1 – przystanek zostaje przeniesiony na ul. Hetmańską za zjazd z ronda.

Autobusy linii nr 152, 165, 174, 184, 238 i 245 jadące w kierunku os. Orła Białego będą objeżdżały zamknięte skrzyżowanie przez rondo Żegrze. Jak informuje MPK Poznań, do rozkładów jazdy tych linii wprowadzone zostaną już w piątek, 1 marca 2019 r., korekty.

Nowa, tymczasowa organizacja ruchu w rejonie ronda ma obowiązywać do końca kwietnia.

 

Więcej informacji, w tym schemat organizacji ruchu na stronie internetowej Poznańskich Inwestycji Miejskich

 

 

Wspolfinansowane przez Unie Europejska