W związku z otwarciem dla ruchu kołowego ulicy Kraszewskiego od 14 sierpnia 2017 r. na stałą trasę wracają autobusy linii nr 64

Opublikowano: 08/08/2017
Odcinek: Kraszewskiego
od 14/08/2017 do

W poniedziałek, 14 sierpnia br., otwarty zostanie przejazd w obu kierunkach na ulicy Kraszewskiego. W związku z tym autobusy linii nr 64 powrócą na stałą trasę.

Prace drogowe oraz torowo-sieciowe przeprowadza w rejonie ulic Kraszewskiego i Zwierzynieckiej inwestor, który przy ulicy Gajowej buduje osiedle Zajezdnia Poznań. Zmierzają one ku końcowi, a to oznacza, że na Kraszewskiego wracają autobusy linii nr 64.

Autobusy linii 64 wracają na stałą trasę od poniedziałku, 14 sierpnia.

Linia nr 64:

PUSZKINA – … – Kościelna – Dąbrowskiego – Kraszewskiego – Szylinga – Matejki – … – KACZA

Schemat linii nr 64

 

Jednocześnie informujemy, że otwarcie dla tramwajów torowisk na ulicach Zwierzynieckiej i Kraszewskiego planowane jest na koniec sierpnia. Będą tamtędy kursować tramwaje linii nr 2.

Linia nr 2:

OGRODY – Dąbrowskiego – Kraszewskiego – Zwierzyniecka – Święty Marcin – Towarowa – Matyi – Wierzbięcice – 28 Czerwca 1956 – DĘBIEC

W związku z toczącymi się pracami na torowisku na ul. Królowej Jadwigi, po otwarciu Zwierzynieckiej i Kraszewskiego  tramwaje linii nr 2 nadal będą kursować częściowo zmienioną trasą (przez ulice: Towarową, Matyi, Wierzbięcice). Na obecnej trasie pozostaną także (do początku września) tramwaje linii nr 20 (które kursują obecnie w relacji Os. Sobieskiego- Ogrody).

 

Informacje dla kierowców opisane są na stronie internetowej Urzędu Miasta Poznania