W związku z pracami na węźle AWF autobusy linii nr 74, 76, 603 będą kursować zmienionymi trasami

Opublikowano: 07/08/2017
Odcinek: Królowej Jadwigi-Strzelecka
od 12/08/2017 do 19/08/2017
W związku z pracami na węźle AWF autobusy linii nr 74, 76, 603 będą kursować zmienionymi trasami

W dniach od 12 do 19 sierpnia, w związku z wprowadzeniem kolejnego etapu prac związanych z przebudową torowiska tramwajowego w ulicy Królowej Jadwigi, zmienionymi trasami kursować będą autobusy linii nr 74, 76 oraz 603.

W podanym wyżej terminie prowadzona będzie wymiana szyn łukowych na ulicy Strzeleckiej. W związku z tym, zamknięty dla ruchu kołowego zostanie fragment ulicy Strzeleckiej od skrzyżowania z ulicą Krakowską do skrzyżowania z ulicami Królowej Jadwigi i Droga Dębińska.

Autobusy linii nr 74 w kierunku Os. Orła Białego kursować będą objazdem przez most św. Rocha.

Autobusy linii nr 76 i 603 nie będą dojeżdżały do placu Bernardyńskiego. Dla ułatwienia dojazdu z Dębca w kierunku centrum, autobusy linii nr 76 kursować będą objazdem do ulicy Towarowej (przystanek Uniwersytet Ekonomiczny). Autobusy linii nr 603 kursować będą na trasie z Łęczycy przez Luboń i Dębiec do węzła AWF.

Poniżej przedstawiamy szczegółowy opis zmienionych tras (klikając w numer linii można pobrać schemat zmienionej trasy).

Linia nr 74:

OS. SOBIESKIEGO – … – Garbary – Kazimierza Wielkiego – most Św. Rocha – Kórnicka – Zamenhofa – … – OS. ORŁA BIAŁEGO

W przeciwnym kierunku - trasa bez zmian.

Na moście św. Rocha i ul. Kórnickiej autobusy poruszać się będą po torowisku tramwajowym (i zatrzymywać się będą na przystankach tramwajowych).

 

Linia nr 76:

OS. DĘBINA – … – Dolna Wilda – Wspólna – Rolna – 28 Czerwca 1956 – Kosińskiego – Fabryczna – Robocza – Przemysłowa – Wujka – Przemysła II – Towarowa – Składowa – UNIWERSYTET EKONOMICZNY

UNIWERSYTET EKONOMICZNY – al. Niepodległości – Matyi – Przemysła II – Wujka – Przemysłowa – Robocza – Fabryczna – 28 Czerwca 1956 – Rolna – Wspólna – Dolna Wilda – … – OS. DĘBINA

Na trasie objazdowej autobusy zatrzymywać się będą na wszystkich przystankach stałych oraz na przystanku tymczasowym „Wierzbięcice” dla linii T6 na ul. Matyi.

 

Linia nr 603:

ŁĘCZYCA/DWORCOWA – … – Droga Dębińska – Żelazka – Dolna Wilda – Królowej Jadwigi – AWF – Droga Dębińska – Piastowska – Dolna Wilda – … – ŁĘCZYCA/DWORCOWA

Na trasie objazdowej autobusy zatrzymywać się będą na przystanku tymczasowym „Półwiejska” dla linii T6 na ul. Królowej Jadwigi.

 

Za niedogodności przepraszamy.

 

Warto przeczytać także o zmianach w ruchu tramwajowym związanych z pracami torowo-sieciowymi na ul. Królowej Jadwigi