Wzmocnienie transportu publicznego na mecz piłkarski Lech Poznań – Legia Warszawa

Opublikowano: 26/09/2017
Odcinek: Bułgarska - Grunwaldzka
od 01/10/2017 do 01/10/2017
Wzmocnienie transportu publicznego na mecz piłkarski Lech Poznań – Legia Warszawa

W niedzielę (1 października) o godzinie 18.00 na INEA Stadionie rozpocznie się mecz Lech Poznań – Legia Warszawa. Aby ułatwić kibicom dotarcie na stadion i powrót do domów oraz w celu utrzymania standardu podróżowania dla pozostałych pasażerów Zarząd Transportu Miejskiego wzmocni komunikację zbiorową na liniach obsługujących rejon ulicy Bułgarskiej.

Komunikacja autobusowa i tramwajowa przed meczem

  • nastąpi wzmocnienie bardziej pojemnymi autobusami linii nr 45, 50, 63 i 91;
  • na liniach tramwajowych nr 1, 6, 13, 15 przewidziano dodatkowe kursy.

 

Komunikacja autobusowa i tramwajowa po meczu

  • wzmocnienie linii tramwajowych nr 1, 6, 13, 15 dodatkowym taborem;
  • obsługa linii autobusowych nr 45, 50, 63 i 91 bardziej pojemnym taborem.

 

W związku z odbywającym się meczem, w niedzielę, 1 października od godz. 15.00 zamknięte dla ruchu zostaną ulice: Marcelińska - od Świerzawskiej do Wałbrzyskiej, Wałbrzyska, Ptasia. Z tego powodu autobusy linii nr 48 od kursu o godz. 14.55 z ronda Kaponiera i o 14.59 z Ławicy do końca dnia kursować będą trasą objazdową w obu kierunkach:

Linia nr 48

RONDO KAPONIERA – Bukowska – Leśnych Skrzatów – Brzechwy – Złotowska – Bukowska – Perzycka – ŁAWICA – Złotowska – Brzechwy – Leśnych Skrzatów – Bukowska – Zeylanda – RONDO KAPONIERA

 

Bilety

Bilet lub karnet na mecz nie upoważnia do bezpłatnego przejazdu środkami komunikacji miejskiej organizowanymi przez ZTM Poznań. Informujemy, że na wszystkich liniach kursujących w dniu meczu obowiązuje taryfa opłat ZTM Poznań. Pasażerowie zobowiązani są do posiadania ważnego biletu na przejazd.