Zmiana organizacji ruchu w rejonie ulicy Chartowo: Przesunięcie przystanku „Os. Czecha”

Opublikowano: 07/01/2019
od 08/01/2019 do odwołania
Zmiana organizacji ruchu w rejonie ulicy Chartowo: Przesunięcie przystanku „Os. Czecha”

W związku z realizacją zadania „Przebudowa Trasy Tramwajowej: Kórnicka – os. Lecha – Rondo Żegrze wraz z budową odcinka trasy od ronda Żegrze do ul. Unii Lubelskiej”, od wtorku, 8 stycznia 2019, na ul. Chartowo zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu.

Wykonawca przystępuje do przebudowy torowiska oraz układu drogowego w rejonie przystanku os. Czecha, wskutek której powstanie zintegrowany przystanek tramwajowo-autobusowy.  W trakcie prowadzonych robót ruch po południowej jezdni ul. Chartowo, w kierunku ul. Baraniaka, na odcinku od ul. Wiatracznej do ul. Piaśnickiej, będzie odbywał się jednym pasem. Na odcinku od ul. Wiatracznej do wjazdu w osiedle kierowcy będą mieli do dyspozycji lewy pas ruchu, co będzie skutkowało przeniesieniem istniejącego przystanku autobusowego „Os. Czecha” o około 100 metrów w stronę ul. Piaśnickiej.

Prosimy o nie parkowanie samochodów po południowej stronie ul. Chartowo na odcinku, gdzie prowadzone będą roboty budowlane.

W tym rejonie rozpocznie się również remont muru oporowego na wjeździe do tunelu Franowo. W czasie prowadzenia związanych z tym robót, na wysokości muru oporowego, kierowcy będą mieli do dyspozycji wyłącznie prawe pasy jezdni ul. Chartowo. W pierwszej kolejności wyremontowany zostanie mur oporowy po stronie południowej (kierunek: w stronę ul. Baraniaka), następnie prace będą prowadzone przy jezdni północnej (kierunek: w stronę ronda Żegrze). Wykonawca zapewnia, że po zakończeniu prac każdego dnia będzie udostępniał dla ruchu również lewy pas, nieczynny w czasie prowadzenia robót.

Planuje się, że wprowadzona we wtorek organizacja ruchu będzie obowiązywać do końca marca br., kiedy to Wykonawca przystąpi do kolejnych robót. Związane z tym będą kolejne zmiany w organizacji ruchu, o których będziemy  informować z wyprzedzeniem.

 

Źródło: Poznańskie Inwestycje Miejskie