Zmiany w transporcie publicznym w związku z remontami przejazdów kolejowych w ciągu ulic Golęcińskiej (26 września) i Biskupińskiej (29 września 2017)

Opublikowano: 21/09/2017
od 26/09/2017 do 29/09/2017
Zmiany w transporcie publicznym w związku z remontami przejazdów kolejowych w ciągu ulic Golęcińskiej (26 września)  i Biskupińskiej (29 września 2017)

W związku z remontem przejazdów kolejowych w ciągu linii kolejowej nr 354, Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu wprowadza zmiany w funkcjonowaniu komunikacji publicznej: w rejonie przejazdu na ul. Golęcińskiej – w dniu 26 września, a w rejonie Biskupińskiej – 29 września br.

We wtorek (26 września br.) w godzinach od 18.00 do północy z powodu prac na przejeździe kolejowym w ciągu ul. Golęcińskiej autobusy pojadą zmienionymi trasami. Poniżej przedstawiamy ich szczegółowy opis.

 

Linia nr 64

PUSZKINA – Literacka – Koszalińska – Żołnierzy Wyklętych – Lutycka – Podolańska – Wojska Polskiego – … – KACZA

 

Linia nr 95

KIEKRZ – … – Koszalińska – Żołnierzy Wyklętych – Lutycka – Podolańska – Wojska Polskiego – … – OGRODY

 

Linia nr 236

Uwaga: Zmiana dotyczy tylko kursu o godz. 22.59 z przystanku Poznań Główny

POZNAŃ GŁÓWNY – … – Koszalińska – Literacka – LITERACKA – Literacka – Koszalińska – Żołnierzy Wyklętych – Lutycka – Podolańska – Wojska Polskiego – … – POZNAŃ GŁÓWNY

 

Linia nr 246

Uwaga: Zmiana dotyczy tylko kursu o godz. 23.29 z przystanku Poznań Główny

POZNAŃ GŁÓWNY – … – Wojska Polskiego – Podolańska – Lutycka – Żołnierzy Wyklętych – Koszalińska – Literacka – LITERACKA – Literacka – Koszalińska – … – POZNAŃ GŁÓWNY

 

Natomiast w piątek (29 września) w godz. od 10.00 do 19.00 prace będą prowadzone na przejeździe w ciągu ulicy Biskupińskiej. W związku z tym zmienionymi trasami pojada autobusy.

 

Linia nr 46

BORANTA – … – Szarych Szeregów – Kosowska – Zakopiańska – PODOLANY

PODOLANY – Biskupińska – Strzeszyńska – Szarych Szeregów – … – BORANTA

 

Linia nr 60

GARBARY – … – Szczawnicka – Zakopiańska – PODOLANY

PODOLANY –  Biskupińska – Strzeszyńska – Kosowska – Zakopiańska – … – GARBARY

Natomiast w piątek (29 września) prace będą prowadzone na przejeździe w ciągu ulicy Biskupińskiej. W związku z powyższym w godz. 10.00-19.00 autobusy linii nr 46 i 60 nie będą kursować ul. Biskupińską i dojeżdżać do pętli w Strzeszynie, a jedynie do pętli Podolany.

 

Linia nr 46

BORANTA - ... - Szarych Szeregów - Kosowska - Zakopiańska - PODOLANY

PODOLANY – Biskupińska – Strzeszyńska – Szarych Szeregów – … – BORANTA

 

Linia nr 60

GARBARY – … – Szczawnicka – Zakopiańska - Kosowska – Strzeszyńska – Biskupińska – PODOLANY

PODOLANY –  Biskupińska – Strzeszyńska – Kosowska – Zakopiańska – … – GARBARY

 

Dojazd do Strzeszyna zapewni linia nr 95 (Ogrody – Strzeszynek), na której uruchomione zostaną dodatkowe kursy.

 

W celu zapewnienia dowozu i odwozu ze szkoły mieszczącej się przy ul. Safony zostanie uruchomiona linia nr 160, na której autobusy będą kursować w godz. 10.00-15.00. Godziny przyjazdów i odjazdów z przystanku Safony pozostają takie, jak dla linii nr 60.

Linia nr 160

PODOLANY – Zakopiańska – Szczawnicka – Lutycka – Podolańska – Golęcińska – Literacka (z wjazdem na pętlę Literacka) – Wergiliusza – SAFONY

SAFONY – Wergiliusza – Literacka (z wjazdem na pętlę Literacka) – Golęcińska – Podolańska – Lutycka – Szczawnicka – Zakopiańska – Kosowska – Strzeszyńska – Biskupińska – PODOLANY