Zmiany w transporcie publicznym ze względu na prace na przejeździe kolejowym w Palędziu

Opublikowano: 23/11/2017
Odcinek: Palędzie-Dąbrówka
od 27/11/2017 do 29/11/2017
Zmiany w transporcie publicznym ze względu na prace na przejeździe kolejowym w Palędziu

W okresie od 27 listopada (od około godz. 11.00) do 29 listopada 2017 roku (ok. godz. 18.00) prowadzone będą prace na przejeździe kolejowym w Palędziu. Nie będzie możliwości przejazdu pomiędzy Palędziem a Dąbrówką, w związku z czym wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu linii nr 729.

We wskazanym wyżej terminie linia autobusowa nr 729 kursować będzie tylko na odcinku Ogrody - Palędzie/Przejazd. Tymczasowy przystanek końcowy/początkowy zostanie zlokalizowany na ulicy Kolejowej w Dąbrówce, przy przejeździe kolejowym.

Aby ułatwić pasażerom podróżowanie, na odcinku Palędzie/Przejazd - Dopiewo/Dworzec Kolejowy uruchomiony zostanie dodatkowy autobus  (tymczasowy przystanek końcowy/początkowy będzie funkcjonował w Palędziu w rejonie rampy kolejowej, na wysokości ulicy Spokojnej).

Obie linie autobusowe będą ze sobą skomunikowane – kierowcy będą oczekiwać na przejście pasażerów przez remontowany przejazd kolejowy.

Jednocześnie informujemy, że na czas trwania prac wprowadzone zostaną następujące zmiany w rozkładzie jazdy:

  • Pętla Ogrody: zmiana godziny kursu z godz. 5.56 na 5.54 oraz z godz. 7.30 na 7.20;
  • Dopiewo/Dworzec Kolejowy: zmiana godziny kursu z godz. 7.10 na 7.12 oraz z 9.10 na 9.12;
  • W powyższym okresie nie będzie realizowany kurs na odcinku Chomęcice – Dopiewo o godz. 5.29 (odjazd z Chomęcic) oraz na odcinku Dopiewo – Chomęcice o godz. 17.55 i 18.40 (odjazdy z pętli Ogrody).

W związku z zaistniałą sytuacją w powyższych dniach mogą występować opóźnienia w realizacji kursów na linii nr 729, za które serdecznie przepraszamy.

Poniżej schemat komunikacji w okresie zamknięcia przejazdu kolejowego w Palędziu:

Zmiany w komunikacji w związku z pracami na przejeździe kolejowym w Palędziu - s

Uwaga. Podane terminy prac mogą ulec zmianie z przyczyn niezależnych od Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.