Imieniny ulicy Święty Marcin i Bieg Niepodległości (11 listopada) – wzmocnienia i zmiany w transporcie
Opublikowano: 03/11/202311 listopada (sobota) zaplanowano imprezy związane z Imieninami ulicy Święty Marcin. W celu ułatwienia dojazdu do centrum, w godzinach od 12:00 do 22:00 wzmocnione zostaną linie tramwajowe numer 13 (kursy co 5 minut) oraz 16 i 17 (kursy co 10 minut). Tego dnia zostaną także wprowadzone zmiany tras na kilku liniach tramwajowych i autobusowych z uwagi na Bieg Niepodległości.
Imieniny ulicy Święty Marcin oraz Bieg Niepodległości wymuszą zmiany w organizacji ruchu – zamknięte zostaną: aleja Niepodległości - od ul. Święty Marcin do ul. Libelta oraz ulica Grunwaldzka.
Zamknięcie al. Niepodległości wpłynie na zmiany tras linii autobusowych (przez cały dzień) nr 163, 168, 169, 171 i 212 oraz linii tramwajowej nr 16.
Linia nr 16 – tłustym drukiem zaznaczono zmieniony przebieg
Linie nr 163, 168 i 169 - autobusy będą kursować objazdem ulicami: Roosevelta i Libelta (w obu kierunkach)
Linia nr 171 - autobusy będą kursować objazdem ulicami: Święty Marcin, Roosevelta i Libelta (w obu kierunkach)
Na trasie objazdu autobusy zatrzymywać się będą (w obu kierunkach) na przystankach Most Teatralny (na jezdni, nie w torowisku) oraz na tymczasowym przystanku Urząd Wojewódzki na al. Niepodległości (po skręcie w lewo z ul. Libelta).
Linie nr 212 i 222 – zmiana trasy przejazdu w noce z 10/11 listopada i 11/12 listopada
Autobusy kursować będą objazdem ulicami: Towarowa – Składowa – al. Niepodległości – Św. Marcin – Rondo Kaponiera (z wjazdem na przystanki tramwajowe)
Z kolei zamknięcie dla ruchu ulicy Grunwaldzkiej wpłynie na zmiany tras linii tramwajowych nr 3, 6 i 15 (od pierwszych kursów do około godz. 16:00) oraz linii autobusowej nr 193 (w godz. od około 10:00 do 16:00)
Linia nr 3 – tłustym drukiem zaznaczono zmieniony przebieg
BŁAŻEJA - … - Roosevelta – Dąbrowskiego – Przybyszewskiego – Grunwaldzka – BUDZISZYŃSKA
Linia nr 6 – tłustym drukiem zaznaczono zmieniony przebieg
MIŁOSTOWO – … – Matyi – Głogowska – Hetmańska – Reymonta – Grunwaldzka – JUNIKOWO
Linia nr 15 – tłustym drukiem zaznaczono zmieniony przebieg
OS. SOBIESKIEGO – … – Roosevelta – Dąbrowskiego – Przybyszewskiego – Grunwaldzka – JUNIKOWO
Linia nr 193 – tłustym drukiem zaznaczono zmieniony przebieg:
Za utrudnienia przepraszamy.