Zmiany w komunikacji 2 i 3 lipca (sobota i niedziela) z uwagi na wyścigi kolarskie Gran Fondo
Opublikowano: 28/06/2022W niedzielę – 3 lipca w Poznaniu będą się odbywały wyścigi kolarskie dla amatorów, co spowoduje konieczność wprowadzenia zmian w transporcie publicznym.
Trasa wyścigów została wytyczona Grunwaldzie, kolarze pojadą ulicą Bukowską do granicy Poznania, a następnie przez Przeźmierowo, Lusowo, Jankowice, Wilkowo, Niepruszewo i Pokrzywnicę wrócą w kierunku Przeźmierowa i Poznania. Dlatego zmiana tras w transporcie będzie dotyczyć nie tylko linii w Poznaniu, ale także autobusowych linii aglomeracyjnych przebiegających przez gminy Tarnowo Podgórne i Dopiewo.
Już od godziny 23:30 w sobotę (2 lipca) do godz. 14:00 w niedzielę (3 lipca) zamknięta będzie ulica Bukowska na odcinku od ul. Roosevelta do ul. Zeylanda. Dlatego od pierwszych kursów linii nocnych autobusy linii numer 212 i 222 pojadą zmienionymi trasami. Natomiast w niedzielę (3 lipca) od godz. 6:00 do 14:00 zamknięte będą pozostałe odcinki trasy zawodów Gran Fondo w Poznaniu. Trasa wyścigu będzie sukcesywnie odblokowywana po powrocie do Poznania ostatniego zawodnika (około godz. 14:00).
Więcej o zawodach oraz o przebiegu trasy można się dowiedzieć ze strony zawodów GRAN FONDO
Zmiany w komunikacji nocnej z soboty na niedzielę (z 2 na 3 lipca) - tłustym drukiem zaznaczono zmienione fragmenty tras
Linia nr 212
SZWAJCARSKA SZPITAL - … - Roosevelta – Głogowska – Berwińskiego/Wyspiańskiego – Matejki – Bukowska - … - KACZA
Linia nr 222
MOGILEŃSKA - … - Roosevelta – Głogowska – Berwińskiego/Wyspiańskiego – Matejki – Bukowska - … - PORT LOTNICZY ŁAWICA
Zmiany w komunikacji tramwajowej w niedzielę (3 lipca) - tłustym drukiem zaznaczono zmienione fragmenty tras
Linia nr 6 - od pierwszych kursów do końca imprezy
MIŁOSTOWO - … - Matyi – Głogowska – Hetmańska – Reymonta – Grunwaldzka – JUNIKOWO
Linia nr 7 - od ok. godz. 10:10 do ok. 12:15
OGRODY – Dąbrowskiego – Roosevelta – Głogowska – Hetmańska - … - ZAWADY
Linia nr 13 - od pierwszych kursów do końca imprezy
PLAC WIELKOPOLSKI - … - Roosevelta – Głogowska – Hetmańska – Reymonta – Grunwaldzka – JUNIKOWO
Linia nr 15 - od pierwszych kursów do końca imprezy
OS. SOBIESKIEGO - … - Roosevelta – Głogowska – Hetmańska – Reymonta – Grunwaldzka – JUNIKOWO
Zmiany w miejskiej komunikacji autobusowej w niedzielę (3 lipca) - tłustym drukiem zaznaczono zmienione fragmenty tras
Linia nr 148 - od pierwszych kursów do końca imprezy
DWORZEC ZACHODNI – Głogowska – Berwińskiego/Wyspiańskiego – Reymonta – Przybyszewskiego – Marcelińska – Wałbrzyska – Strzegomska – Leśnych Skrzatów - Złotowska - MALWOWA
Linia nr 159 - od pierwszych kursów do końca imprezy
POZNAŃ GŁÓWNY – Dworcowa – Zwierzyniecka – Kraszewskiego – Dąbrowskiego – Szpitalna – Nowina - Polska – Bukowska – PORT LOTNICZY ŁAWICA
powrót:
PORT LOTNICZY ŁAWICA – Bukowska – Przeźmierowo Rynkowa – Przeźmierowo Poznańska – Dąbrowskiego – Roosevelta – Dworcowa – POZNAŃ GŁÓWNY
Linia nr 163 - od pierwszych kursów do końca imprezy
GARBARY PKM - … - Św. Marcin – Roosevelta – Głogowska – Berwińskiego/Wyspiańskiego – Reymonta – Przybyszewskiego – Marcelińska - … - GÓRCZYN PKM
Linia nr 164 - od ok. godz. 10:10 do ok. 12:15
KACZA - … - Kasprzaka – Wyspiańskiego – Głogowska – Roosevelta – Zwierzyniecka – Kraszewskiego - … - PUSZKINA
powrót: PUSZKINA - … - Dąbrowskiego – Roosevelta – Głogowska – Berwińskiego – Kasprzaka - … - KACZA
Linia nr 169 - od pierwszych kursów do końca imprezy
OS. SOBIESKIEGO - … - Św. Marcin – Roosevelta – Głogowska – Berwińskiego/Wyspiańskiego – Reymonta – Przybyszewskiego – Marcelińska – Bułgarska - … - OS. KOPERNIKA
Linia nr 177 - od pierwszych kursów do końca imprezy
DWORZEC ZACHODNI – Głogowska – Berwińskiego/Wyspiańskiego – Reymonta – Przybyszewskiego – Marcelińska – Wałbrzyska – Strzegomska – Leśnych Skrzatów - Złotowska – Malwowa - JUNIKOWO
Linia nr 182 - od ok. godz. 10:10 do ok. 12:15 autobusy będą kursować dwoma różnymi trasami:
WICHROWE WZGÓRZE - … - OGRODY
powrót: OGRODY – Nowina – Polska – Dąbrowskiego - … - WICHROWE WZGÓRZE
GÓRCZYN PKM - … - Grochowska – Marcelińska – Bułgarska – Jugosłowiańska – Promienista – OS. KOPERNIKA
Linia nr 191 - od pierwszych kursów do ok. godz. 10:10 i od ok. godz. 12:15 do ok. 14:00
OS. SOBIESKIEGO - … - Szpitalna – Nowina – Polska – Bułgarska – Jugosłowiańska – Promienista – OS. KOPERNIKA
Linia nr 191 - od ok. godz. 10:10 do ok. 12:15
OS. SOBIESKIEGO - … - OGRODY
powrót: OGRODY – Nowina – Polska – Dąbrowskiego - … - OS. SOBIESKIEGO
Linia nr 193 - od pierwszych kursów do ok. godz. 10:10 i od ok. godz. 12:15 do ok. 14:00
OS. SOBIESKIEGO - … - Szpitalna – Nowina – Polska – Bułgarska – … - GÓRCZYN PKM
Linia nr 193 - od ok. godz. 10:10 do ok. 12:15
OS. SOBIESKIEGO - … - Żeromskiego – Dąbrowskiego – Roosevelta – Głogowska – Berwińskiego – Wyspiańskiego – Reymonta – Przybyszewskiego – Marcelińska – Bułgarska - … - GÓRCZYN PKM
powrót:
GÓRCZYN PKM - … - Bułgarska – Marcelińska – Przybyszewskiego – Reymonta – Wyspiańskiego – Głogowska – Zwierzyniecka – Kraszewskiego – Dąbrowskiego – Żeromskiego - … - OS. SOBIESKIEGO
Zmiany na autobusowych liniach podmiejskich w niedzielę (3 lipca) - tłustym drukiem zaznaczono zmienione fragmenty tras
Linia nr 729 - w godzinach od około 7:00 do około 14:00
JUNIKOWO – Malwowa – Skórzewo, Poznańska – Skórzewo, Kozierowskiego – Dąbrowa, Leśna – Dąbrówka, Długa - Dąbrówka, Poznańska - … - DOPIEWO/DWORZEC KOLEJOWY
Linia nr 802 - w godzinach od około 7:00 do około 14:00
OGRODY - … - Przeźmierowo, Rynkowa – Przeźmierowo, Sosnowa – PRZEŹMIEROWO/CMENTARZ
Linia nr 804 - w godzinach od około 7:00 do około 14:00
OGRODY - … - Przeźmierowo, Rynkowa – Przeźmierowo, Sosnowa – PRZEŹMIEROWO/CMENTARZ
Linia nr 811 - w godzinach od około 7:00 do około 14:00
OGRODY - … - Rumianek, Szkolna – RUMIANEK/ŚWIETLICA
powrót: RUMIANEK/ŚWIETLICA - Rumianek, Poznańska – Tarnowo Podgórne, Poznańska - … - OGRODY
Linia nr 812 - w godzinach od około 7:00 do około 14:00
OGRODY - … - Tarnowo Podgórne, Poznańska – Jankowice, Poznańska – JANKOWICE/PĘTLA
Linia nr 821 - w godzinach od około 7:00 do około 14:00
OGRODY - … - Tarnowo Podgórne, Rokietnicka - Tarnowo Podgórne, Poznańska – TARNOWO PODGÓRNE/CENTRUM
Na trasach objazdowych autobusy będą się zatrzymywać na wszystkich napotkanych przystankach z wyjątkiem:
- przystanków „Dworzec Zachodni” na ul. Głogowskiej,
- przystanków „Stare ZOO” na ul. Zwierzynieckiej,
- tymczasowych przystanków „Wyspiańskiego” zlokalizowanych na ul. Matejki i na ul. Wyspiańskiego.
Na węźle „Most Dworcowy” zlokalizowane są przystanki tymczasowe na ul. Roosevelta, z których pasażerowie będą mogli korzystać podczas objazdów związanych z wyścigiem Gran Fondo.
Pasażerów przepraszamy za niedogodności.