Dwa kolejne biletomaty Mera dostępne dla pasażerów

Opublikowano: 23/03/2021
Dwa kolejne biletomaty Mera dostępne dla pasażerów

Pasażerowie mogą już korzystać z dwóch kolejnych, uruchomionych przez Operatora Mera nowoczesnych biletomatów stacjonarnych. Pierwszy biletomat zlokalizowany jest na przystanku autobusowym Os. Oświecenia, drugi automat uruchomiono na przystanku Pl. Wiosny Ludów.

Biletomaty Operatora Mera umożliwiają przeprowadzenie szybkich transakcji kartami zbliżeniowymi, stykowymi oraz telefonami komórkowymi za pomocą systemu płatności BLIK, a także gotówką. Można w nich doładować kartę PEKA i kupić bilety papierowe. Automaty zostały opracowane z myślą o osobach z niepełnosprawnościami i spełniają wszystkie europejskie standardy dostępności dla osób z ograniczeniami ruchu oraz wzroku.

Pierwszy automat znajduje się na przystanku autobusowym Osiedle Oświecenia zlokalizowanym na ul. Piłsudskiego (jadąc w kierunku do ronda Rataje). Natomiast drugi automat - zlokalizowany jest na przystanku tramwajowym Pl. Wiosny Ludów dla linii nr 2 i 9 (w kierunku AWF). Przypominamy, że ten przystanek jest obecnie wyłączony z ruchu, z uwagi na układanie tymczasowego łuku torowego przy placu Wiosny Ludów.

Automaty biletowe są również wyposażone w baterie solarne. Ogniwa fotowoltaiczne zainstalowane na daszku automatu zmieniają energię słoneczną w energię elektryczną. Zastosowane rozwiązanie ogranicza zużycie energii oraz redukuje koszty eksploatacji biletomatu.

Aktualnie w sieci sprzedaży biletów ZTM działa już 19 biletomatów Operatora Mera, docelowo będzie ich zamontowanych 25. O kolejnych uruchamianych automatach będziemy informować na bieżąco.