Jak pojadą autobusy po otwarciu zmodernizowanego ronda Rataje? Zapraszamy do udziału w ankiecie!

Opublikowano: 26/05/2021
Jak pojadą autobusy po otwarciu zmodernizowanego ronda Rataje? Zapraszamy do udziału w ankiecie!

Zapraszamy do wypełnienia Internetowej ankiety dotyczącej preferowanych tras linii autobusowych na Ratajach po otwarciu zmodernizowanego ronda Rataje. Ankieta jest dostępna od dziś (26 maja) do 6 czerwca. Zachęcamy do wyrażania swojej opinii.

Obecnie trwa modernizacja ronda Rataje. Po zakończeniu prac pasażerowie zyskają nowoczesny węzeł przesiadkowy preferujący komunikację publiczną. Jednak zanim będzie można skorzystać z udogodnień, Zarząd Transportu Miejskiego zaprasza do wypełniania krótkiej ankiety mającej na celu poznanie preferencji komunikacyjnych pasażerów linii autobusowych nr 154, 425, 431, 432, 435, 501, 502, 511, 512, 560, 561. Obecnie powyższe linie dojeżdżają do Franowa, ale przed rozpoczęciem prac na rondzie Rataje część z nich kończyła swoje trasy na dworcu autobusowym Rondo Rataje.

- Przygotowując się do otwarcia zmodernizowanego ronda nie wykluczamy wprowadzenia zmian w funkcjonowaniu linii autobusowych. Dlatego bardzo zależy nam na poznaniu opinii i preferencji pasażerów z nich korzystających. Dajemy pasażerom możliwość wskazania dla linii, z których korzystają, jednej z trzech alternatywnych tras przejazdu na terenie Poznania. Proponujemy trzy opcje – obecną trasę do Franowa z możliwością przesiadki na tramwaj na ulicy Szwedzkiej lub Franowie, dojazd ulicą Krzywoustego do ronda Rataje, gdzie można przesiąść się na tramwaj oraz dojazd do ronda Rataje nieco wydłużoną trasą, ale z możliwością dodatkowej wygodnej przesiadki na Os. Czecha – mówi Wojciech Miechowicz, zastępca dyrektora ZTM w Poznaniu ds. Publicznego Transportu Zbiorowego.

Poniżej grafika przedstawia wariant A

Wariant A Krzywoustego

Poniżej grafika przedstawia wariant B

Wariant B Piasnicka

Poniżej grafika przedstawia wariant C

Wariant C Klenowska

Dlatego zachęcamy do wypełnienia krótkiej Internetowej ankiety dostępnej pod linkiem: https://www.webankieta.pl/ankieta/633638/preferencje-komunikacyjne-pasazerow-linii-autobusowych.html

Formularz obejmuje m.in. takie zagadnienia, jak początek i cel podróży, preferowany wariant trasy, rodzaj biletu z jakiego korzysta pasażer czy częstość korzystania z transportu zbiorowego.