Komornicki System Rowerowy: dwie stacje powstały w Plewiskach

Opublikowano: 01/07/2019
Komornicki System Rowerowy: dwie stacje powstały w Plewiskach

W Komornikach wystartował dziś system rowerów miejskich – informuje Nextbike Polska. Komornicki System Rowerowy to 2 stacje rowerów 3. generacji i 20 jednośladów. System jest kompatybilny z Poznańskim Rowerem Miejskim.

Jak informuje Nextbike Polska, stacje Komornickiego Roweru Miejskiego zlokalizowane są w  Plewiskach – przy ul. Miętowej oraz koło Domu Kultury Remiza przy ul. Grunwaldzkiej.

- Komornicki System Rowerowy (KSR) zintegrowany jest z systemem rowerów miejskich funkcjonującym w Poznaniu oraz w Luboniu. Oznacza to, że wypożyczone w Plewiskach rowery będzie można zwracać na stacjach w Luboniu i Poznaniu oraz odwrotnie, rowery wypożyczone w Luboniu czy Poznaniu będzie można zwracać na stacjach w Plewiskach – podaje Nextbike Polska.

Aby korzystać z Komornickiego Systemu Rowerowego wystarczy mieć aktywne konto w systemie. Można wykorzystać już istniejące lub założyć nowe poprzez stronę internetową www.komornickirower.pl, aplikację mobilną lub terminal stacji rowerowej. Należy również wpłacić co najmniej 20 złotych opłaty inicjalnej.

Jak informuje Nextbike Polska, umowę z firmą Nextbike Polska S.A na wdrożenie oraz kompleksową obsługę Komornickiego Systemu Rowerowego w latach 2019-2022 gmina podpisała na początku czerwca br. Zgodnie z nią w latach 2020, 2021 i 2022 roku system wystartuje 1 marca. Każdego roku będzie działał do końca listopada.

 

Źródło: W Komornikach wystartował system rowerów miejskich