Uwaga Pasażerowie! Od 1 stycznia 2020r. chcąc otrzymać fakturę VAT trzeba podać numer NIP

Opublikowano: 19/12/2019
Uwaga Pasażerowie! Od 1 stycznia 2020r. chcąc otrzymać fakturę VAT trzeba podać numer NIP

Uwaga Pasażerowie - przedsiębiorcy! Od 1 stycznia 2020r. będą obowiązywały nowe przepisy dotyczące wystawiania faktur VAT do paragonów (art. 106b ust. 5 ustawy o VAT). Zasadnicza zmiana polega na tym, że wystawienie faktury nastąpi tylko do paragonu z numerem NIP.

W styczniu 2020 roku wejdą w życie nowe zasady dotyczące wystawiania faktur do paragonów. Najważniejsza z nich zakłada, że faktura do paragonu będzie wystawiana tylko w przypadku, gdy na paragonie będzie znajdować się numer identyfikujący nabywcę, czyli tzw. NIP.

W gestii Klienta będzie podanie numer NIP-u pracownikowi Punktu Obsługi Klienta ZTM, ponieważ obowiązek zamieszczania NIP-u na paragonach będzie obowiązywał wszystkich przedsiębiorców. Zmiana przepisów wprowadzająca NIP jako obowiązkowy element paragonu, na podstawie którego może zostać wystawiona faktura, dotyczy wyłącznie transakcji pomiędzy firmami.

Każdorazowo przy wystawianiu faktur VAT dla użytkowników imiennych kart PEKA potrzebne będzie od Klienta upoważnienie (podstawa prawna: art. 96 i 96 k.c.).

Natomiast nie ma konieczności dostarczania pełnomocnictwa do karty PEKA Firma oraz Karty PEKA na okaziciela.

Klientów prosimy o zwrócenie uwagi na podawanie każdorazowo prawidłowego numeru NIP.