„Warto jeździć z kulturą” – apelujemy o ustępowanie miejsca osobom starszym w tramwajach i autobusach

„Warto jeździć z kulturą” – apelujemy o ustępowanie miejsca osobom starszym w tramwajach i autobusach

Jeżeli widzisz, że do tramwaju lub autobusu wchodzi osoba starsza, niepełnosprawna lub kobieta w ciąży zwolnij jej miejsce siedzące. Nic to cię nie kosztuje, a taki drobny gest znacząco wpływa na komfort podróżowania tej osoby.Pamiętaj, że w przyszłości to ty możesz być na miejscu osoby potrzebującej!

Pasażer, który zajmuje miejsce wyznaczone dla kobiet ciężarnych, osób z dzieckiem na ręku oraz dla osób starszych i niepełnosprawnych ma obowiązek opuścić je, gdy tylko osoba, dla której miejsce jest przeznaczone, zgłosi chęć jego zajęcia. Jednak, niezależnie od zapisów Regulaminu Przewozu, w autobusach i tramwajach warto być życzliwym wobec innych i ustępować miejsca osobom potrzebującym.

Zajmujesz miejsce siedzące a widzisz wsiadającą osobę starszą, nie w pełni sprawną, bądź wyglądającą na bardzo zmęczoną? Jeśli Ty czujesz się dobrze - ustąp miejsca. Bo warto jeździć z kulturą!

Ustępowanie miejsca osobom starszym to najważniejsza z zasad, które są promowane w trakcie – rozpoczętej w 2016 roku – akcji edukacyjnej „Warto jeździć z kulturą”. Niezmiennie prosimy młodszych i sprawnych pasażerów, aby  – nie tylko w Dzień Babci i Dzień Dziadka – byli życzliwi dla starszych.