Od początku maja większa częstotliwość na liniach tramwajowych w soboty
W celu ułatwienia korzystania z komunikacji tramwajowej w soboty, od 2 maja kursy będą się odbywały częściej – co kwadrans. Przypomnijmy, że z początkiem kwietnia zwiększono też dostępność tramwajów w godzinach 18:30-20:00.
Od 2 maja, w soboty od godziny 12:00 do 20:00 tramwaje będą podjeżdżać na przystanki częściej – co 15 minut. Obecnie obowiązuje takt 20-minutowy. Zwiększenie częstotliwości w istotny sposób wpłynie na poprawę dostępności i komfortu podróży tramwajami.
– Zmiana spowoduje, że w soboty kursy tramwajów będą częstsze, łatwiej będzie można z nich skorzystać – mówi Tomasz Łapszewicz, p.o. Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu. – Mamy nadzieję, że zwiększenie dostępności zachęci jeszcze większą liczbę pasażerów do komunikacji zbiorowej podczas sobotnich wyjazdów do sklepów, na miasto czy do kina – dodaje.
Przypomnijmy, że od 1 kwietnia tramwaje kursują częściej także w dni robocze między godziną 18:30 a 20:00. Od dłuższego czasu zauważamy rosnącą liczbę pasażerów w godz. od 18:00 do 20:00. Dlatego wprowadzono zmianę polegającą na wprowadzeniu jednolitej częstotliwości na liniach tramwajowych w dni robocze, w godzinach 18:00-20:00. Kursy odbywają się co kwadrans. Przed 1 kwietnia tramwaje do godz. 18:30 kursowały co 10 minut, a po 18:30 co 20 minut. Jednocześnie skrócono o kwadrans poranną częstotliwość 10-minutową (z 9:00 na 8:45) oraz zmieniono takt w godz. 18:00-18:30 (z 10 na 15 minut). Korekta została wprowadzona przy zachowaniu takiej samej liczby kursów jak przed 1 kwietnia.
