Linie turystyczne: w sobotę wyjedzie m.in. trójskład wagonów 150Na, a w niedzielę – wagon silnikowy Typu I
Po minionym upalnym weekendzie, na najbliższą sobotę i niedzielę zapowiadane są przyjemne temperatury. Oznacza to, że pojazdy historyczne wracają na wszystkie linie turystyczne. Będzie możliwość przejażdżki m.in. trójskładem wagonów 105Na oraz składem złożonym z wagonu silnikowego Bergische Stahlindustrie Typu I i wagonu doczepnego WD produkcji Carl Weyer.
W sobotę, 4 lipca br., na linię turystyczną 20 wyjedzie trójskład wagonów typu 105Na.
W niedzielę, 5 lipca br. na trasę linii 0 wyruszy skład wagonów N+ND.
Tego samego dnia (5 lipca br.) uruchomiona zostanie linia H. Tradycyjnie już – będzie obsługiwana składem złożonym z wagonu silnikowego Bergische Stahlindustrie Typu I i wagonu doczepnego WD produkcji Carl Weyer.
Do obsługi linii 100 na sobotę zaplanowane zostały: Ikarus 280, Solaris Urbino 12 (z 1999 roku – pierwszy sprzedany przez firmę Solaris Bus & Coach autobus z rodziny Urbino), Jelcz 272MEX udostępniony przez Muzeum Komunikacji w Paterku oraz DAF MB200.
W niedzielę na linię 100 mają wyjechać Ikarus 280, historyczny Solaris Urbino 12, Jelcz PR110 oraz DAF MB200.
Natomiast na linii 102 kursować będą – zarówno w sobotę, jak i w niedzielę – Ikarus 280 i DAF.
