26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: „Złote” karty PEKA na licytacji

Opublikowano: 15/01/2018
26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: „Złote” karty PEKA na licytacji

Podczas aukcji w Zamku każda z dwóch „złotych” kart PEKA na okaziciela została wylicytowana została za 600 zł – informuje oficjalny portal internetowy Urzędu Miasta Poznania.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

- Emocje jeszcze nie opadły, a 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dobiegł już końca. Jednak to nie znaczy, że wszystko się skończyło! Szaleństwo poorkiestrowe będzie jeszcze przez chwilę trwać. Deklarowana kwota to aż 81 423 542 zł! – poinformowała w poniedziałek, tuż po północy, Fundacja WOŚP.

- Na ok godz. 23.00 w Poznaniu zebrano prawie 500 tys. zł (dane z dwóch sztabów: Ławica i Politechnika Poznańska)” – podaje portal poznan.pl. - Sporą kwotę udało się wylicytować podczas aukcji w Zamku. Do godziny 20.00, kiedy na niebie rozbłysło „światełko do nieba”, zebrano na nich około 23 tys. zł. Ponad jedną trzecią tej kwoty uzyskały przedmioty wystawione przez prezydenta Poznania. Każda z dwóch "złotych" kart PEKA została wylicytowana została za 600 zł. Kolejna dołączona została do licytacji koszulki z podpisem Roberta Lewandowskiego przy stanie 2 tys. zł (ostatecznie za koszulkę z kartą wylicytowano 4,5 tys. zł)

 "Złota" karta PEKA na okaziciela - grafika

Więcej informacji o okolicznościowych kartach PEKA na okaziciela - w artykule "Złote karty PEKA z autografem Prezydenta Jacka Jaśkowiaka będą licytowane podczas 26. Finału WOŚP"

 

Przypominamy, że ostateczny wynik tegorocznej zbiórki będzie znany dopiero w marcu, kiedy zakończą się aukcje internetowe.