Na pętli Górczyn zamontowano dwupoziomowe stojaki rowerowe. Trwa pilotaż nowego rozwiązania. Zachęcamy do wypełnienia ankiety!

Opublikowano: 16/11/2018
Na pętli Górczyn zamontowano dwupoziomowe stojaki rowerowe. Trwa pilotaż nowego rozwiązania. Zachęcamy do wypełnienia ankiety!

Dwa dwupoziomowe stojaki, które pomieszczą łącznie 16 rowerów, zostały zamontowane na pętli Górczyn. Zarząd Transportu Miejskiego, testując nowe rozwiązanie, zachęca do korzystania z niego i przekazywania swoich uwag.

Dwupoziomowy stojak to rozwiązanie, które pozwala tworzyć miejsca postojowe dla rowerów, oszczędzając przy tym miejsce. Umożliwia pozostawienie rowerów nie tylko na poziomie nawierzchni, ale także „na piętrze” - wspomaganie teleskopowe uchwytów ułatwia podnoszenie roweru na górny poziom, bez konieczności używania dużej siły.

W rejonie pętli Górczyn zamontowane zostały dwa takie stojaki. Każdy z nich umożliwia bezpieczne zaparkowanie ośmiu rowerów – po cztery na każdym poziomie. Tym samym rozpoczął się pilotaż nowego rozwiązania.

Pilotaż potrwa do końca kwietnia przyszłego roku. W tym czasie będzie analizowana m.in. trwałość oferowanych konstrukcji. Testy służą również do zebrania opinii użytkowników – w tym celu utworzona została ankieta, do wypełniania której zachęcamy!

Ankieta poniżej, a pod nią - instrukcja obsługi stojaków: