Bilet lub karnet na mecz Lecha Poznań będzie dla kibiców jednocześnie biletem na tramwaj lub autobus

Opublikowano: 09/02/2024
Bilet lub karnet na mecz Lecha Poznań będzie dla kibiców jednocześnie biletem na tramwaj lub autobus

Od sobotniego (10 lutego) meczu domowego Lecha Poznań z Zagłębiem Lubin, kibice wybierający się na Enea Stadion przy ulicy Bułgarskiej będą mogli podróżować środkami komunikacji miejskiej na liniach ZTM Poznań na podstawie biletu lub karnetu na mecz. Bez konieczności nabywania odrębnego biletu. Takie udogodnienie będzie obowiązywało maksymalnie 3 godziny przed i dwie godziny po meczu.

- Jesteśmy przekonani, że teraz jeszcze więcej kibiców wybierających się na mecze Kolejorza skorzysta z komunikacji miejskiej. Zwłaszcza, że jest ona przed i po spotkaniu regularnie wzmacniana. Ponadto w ten sposób unikamy uciążliwych korków, a tramwaje czy autobusy dowiozą nas bezpośrednio w okolice stadionu przy ulicy Bułgarskiej  – mówi Jan Gosiewski dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Dzięki porozumieniu zawartemu przez Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu i klub KKS Lech Poznań, bilet lub karnet na mecz upoważnia do bezpłatnego przejazdu środkami komunikacji miejskiej na liniach ZTM Poznań. Z tej dogodności można korzystać w dniu meczu, we wszystkich strefach biletowych ZTM, jednakże nie dłużej niż trzy godziny przed rozpoczęciem spotkania i dwie godziny po zakończeniu meczu.

Porozumienie zostało zawarte zgodnie z obowiązującym zarządzeniem Prezydenta Miasta Poznania dotyczącym opłat za przejazdy zorganizowane dla imprez i wydarzeń kulturalnych, religijnych, sportowych itp., których liczba uczestników wynosi co najmniej 10 osób. Umowa zobowiązuje zainteresowany podmiot (w tym przypadku KKS Lech Poznań) do wnoszenia opłat zgodnie z zarządzeniem. Jest to oferta, z której może skorzystać każdy organizator imprezy masowej, do czego zachęcamy.

- Cieszymy się, że po kilkunastu latach wracamy do  możliwości przejazdów komunikacją miejską w dniu meczu na podstawie meczowego biletu lub karnetu. To spore udogodnienie dla naszych kibiców, którzy podróżują na Enea Stadion przy Bułgarskiej. Zapraszamy w rundzie wiosennej na nasze spotkania, emocji na pewno nie zabraknie, bo naszym celem jest walka o mistrzostwo oraz Puchar Polski - mówi Wojciech Terpiłowski, szef działu marketingu wizerunkowego Lecha Poznań.