Dla własnego bezpieczeństwa zawsze się trzymaj

Dla własnego bezpieczeństwa zawsze się trzymaj

Nagłe hamowanie zdarza się… nagle. Nie może go przewidzieć motorniczy, ani kierowca, ani pasażer. Dlatego nie ryzykuj i dla własnego bezpieczeństwa zawsze się trzymaj!

Nagłe szarpnięcie i…

W najlepszym razie – lekkie wpadnięcie na  współpasażera, którego jedyną konsekwencją będą przeprosiny. W najgorszym - bolesny upadek i mocne uderzenie np. w głowę, czy inne poważne obrażenia.

Lepiej nie ryzykować.

Podróżując środkami komunikacji miejskiej zawsze należy trzymać się poręczy lub specjalnych uchwytów. Może to uchronić przed uszkodzeniem ciała, ale także – rzeczy, które przewozimy.

Pamiętaj, zgodnie z Regulaminem Przewozów przewoźnik nie ponosi wobec pasażerów odpowiedzialności za szkody spowodowane m.in. jazdą bez trzymania się przeznaczonych do tego uchwytów lub poręczy.

Podobnie, operator nie ponosi odpowiedzialności, gdy pasażer – wbrew zapisom Regulaminu Przewozów – przebywał w autobusie lub tramwaju na łyżworolkach, wrotkach itp.

Warto dbać o bezpieczeństwo. Warto jeździć z kulturą!

 

Poniżej prezentujemy film promujący jedną z podstawowych zasad obowiązujących w transporcie publicznym: Podróżując środkami komunikacji zbiorowej zawsze się trzymaj!