Kolejne zmiany organizacji ruchu na ul. Św. Marcin

Opublikowano: 23/11/2021
Kolejne zmiany organizacji ruchu na ul. Św. Marcin

Od najbliższego weekendu obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu na ul. Św. Marcin na odcinku od ul. Gwarnej do mostu Uniwersyteckiego. Kierowcy proszeni są o wybór tras omijających ul. Św. Marcin. Dzisiaj (23 listopada) rozpoczną się prace związane z malowaniem oznakowania poziomego na jezdni . Aby ułatwić płynny przejazd autobusów komunikacji miejskiej w tym rejonie, na al. Niepodległości zostanie wprowadzony buspas.

To trzecia, finalna odsłona zmian, które towarzyszyć będą pierwszej fazie robót budowlanych. Zmiany organizacji ruchu wprowadzane są stopniowo. Przebudowa ul. Św. Marcin rozpoczęła się 6 listopada od odcinka między ul. Gwarną a al. Niepodległości, gdzie m.in. wyłączone z użytku zostały miejsca parkingowe. 15 listopada zamknięte zostało torowisko tramwajowe, a także przylegające do niego pasy ruchu. Natomiast od 27 listopada (od najbliższej soboty) wyłączony z ruchu będzie całkowicie fragment ul. Św. Marcin między ul. Gwarną a Kościuszki. Pozostanie jedynie możliwość dojazdu do posesji, a dla pieszych zostaną wyznaczone odpowiednie ciągi.

Na odcinku od ul. Kościuszki do mostu Uniwersyteckiego dostępny będzie tylko jeden pas do jazdy w stronę ronda Kaponiera i jeden w przeciwnym kierunku. Na skrzyżowaniach z ul. Kościuszki i al. Niepodległości i Towarową nie będzie możliwości wykonywania lewoskrętów. Jadący od ronda Kaponiera nie będą mogli przejechać również prosto na skrzyżowaniu z al. Niepodległości, pozostanie jedynie możliwość skrętu w prawo. Z uwagi na mocne ograniczenie ruchu na ul. Św. Marcin, kierowcy są proszeni o wybieranie alternatywnych tras. Zalecany objazd to ulice: Libelta, Roosevelta, Matyi i Królowej Jadwigi. W przypadku braku możliwości przejazdu tymi ulicami, alternatywą może być objazd przez ul. Libelta, 3 Maja i Ratajczaka, bądź też w razie konieczności ul. Kościuszki.

Na al. Niepodległości zostanie wprowadzony buspas, by przejazd autobusów komunikacji miejskiej był płynniejszy. Z kolei na ul. Roosevelta w rejonie MTP zmieni się układ pasów ruchu w celu ułatwienia kierowcom skrętu w lewo na most Dworcowy. Na skrzyżowaniu ul. Libelta i al. Niepodległości przy parku Moniuszki także zmieni się układ pasów ruchu – z pasa zewnętrznego na ul. Libelta będzie można jechać w prawo, w lewo oraz prosto (do tej pory prosto i w prawo).

Sw. Marcin

Wykonawca inwestycji został zobligowany przez biuro Miejskiego Inżyniera Ruchu do wprowadzenia oznakowania poziomego na jezdni już od wtorku (23 listopada) z uwagi na prognozowane niekorzystne warunki pogodowe – opady i niskie temperatury mogą uniemożliwić malowanie żółtego oznakowania. Wraz z pozostałymi elementami organizacji ruchu obowiązywać będzie ono od soboty (27 listopada), wtedy też o zmianach będzie informowało odpowiednie oznakowanie pionowe. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prac.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie:https://pim.poznan.pl/aktualnosci/informacje-biezace/kolejne-zmiany-organizacji-ruchu-na-ul-sw-marcin