List otwarty do p.o. Redaktora Naczelnego „Głosu Wielkopolskiego”

Opublikowano: 08/05/2024
List otwarty do p.o. Redaktora Naczelnego „Głosu Wielkopolskiego”

Sz. P.
Leszek Waligóra
p.o. Redaktora Naczelnego
„Głos Wielkopolski”

Szanowny Panie Redaktorze !

Pragnę wyrazić swoje głębokie oburzenie z powodu użycia w publikacji zamieszczonej w internetowym wydaniu „Głosu Wielkopolskiego” z 7 maja br. w stosunku do Pracowników Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu określeń, cytuję: „Oni są potworami”, „nie mają ludzkiej twarzy”, „są wrogami mieszkańców”. Używanie takich epitetów stanowi bez wątpienia absolutnie niedopuszczalne przekroczenie wszelkich norm i granic. To mowa nienawiści, której wszyscy, a zwłaszcza osoby reprezentujące media, powinny się wystrzegać. Takie zjawiska winne być przez media piętnowane, a nie inicjowane.

Jako dyrektor ZTM w Poznaniu zapewniam, że nie obawiamy się krytyki: wielokrotnie mieliśmy z nią do czynienia i zapewne jeszcze wiele razy będziemy musieli się z nią mierzyć, tym bardziej, że przecież nierzadko była (i zapewne również będzie) ona uzasadniona. Niemniej jednak szkalowanie wszystkich Pracowników poprzez wykorzystanie przez „Głos Wielkopolski” anonimowych, jednostronnych i niezweryfikowanych zgłoszeń jest sprawą, której nie mogę pozostawić bez reakcji.

Apeluję wobec tego o zaprzestanie szerzenia hejtu przez „Głos Wielkopolski”, a także oczekuję publicznych przeprosin: bynajmniej nie w odniesieniu do mojej osoby, lecz w stosunku do Pracowników, którzy każdego dnia sumiennie i z zaangażowaniem wykonują swoje obowiązki.  

 

Z wyrazami szacunku,

Jan Gosiewski

 Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu