Noc Muzeów 2019: Zajrzyj na Madalinę i do Muzeum Komunikacji

Opublikowano: 14/05/2019
Noc Muzeów 2019: Zajrzyj na Madalinę i do Muzeum Komunikacji

Przed nami Noc Muzeów: W sobotę, 18 maja br., będzie można m.in. zwiedzić dawną zajezdnię tramwajową przy ul. Madalińskiego oraz Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK przy ul. Głogowskiej. Gorąco zachęcamy do odwiedzenia tych obiektów!

W sobotę, 18 maja rekordowo 60 instytucji zorganizuje prawie 250 wydarzeń – informują organizatorzy Nocy Muzeów. Z pełną listą atrakcji można zapoznać się na stronie internetowej poświęconej wydarzeniu. My natomiast szczególnie gorąco zachęcamy do odwiedzenia miejsc związanych z transportem publicznym.

 

Zajezdnia Madalińskiego

18 maja 2019, godz. 17.00-23.00

Madalina to nieczynna zajezdnia przy ul. Madalińskiego, którą od końca lat 40. XX wieku do grudnia 2014r. zajmowało MPK Poznań. Po wyprowadzce pracowników i pojazdów do większego i bardziej nowoczesnego obiektu na Franowie, pojawiły się plany, aby ta najmniejsza poznańska zajezdnia tramwajowa zmieniła się w centrum spotkań, integracji i aktywizacji mieszkańców.

W Noc Muzeów będzie można zwiedzić budynek zajezdni, zobaczyć wystawę historycznych pojazdów oraz obejrzeć film „Dwa dni Madaliny” (reż. Adam Konieczka).

 

Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK

18 maja 2019, godz. 17.00-21.30

W muzeum znajdującym się na terenie zajezdni MPK przy ul. Głogowskiej eksponowane są pamiątki związane z transportem publicznym w Poznaniu. Na wystawie można zobaczyć przedwojenne bilety, mundury, torby i akcesoria konduktorskie, kasowniki i automaty biletowe. Są także oryginalne fragmenty wagonów tramwajowych.

Jak informuje MPK Poznań, w muzeum można zasiąść za pulpitem motorniczego, bawiąc się w konduktora pociągnąć za sznurek i dać sygnał do odjazdu oraz wypróbować stary kasownik dziurkując bilet. Wrażenie robi także ogromna tablica z siecią Poznania, która przez długie lata służyła w dziale Centralnej Dyspozycji Mocy.

 

Zachęcamy do udziału w Nocy Muzeów!