Podróżuj pociągiem na bilecie okresowym ZTM

Opublikowano: 20/05/2021
Podróżuj pociągiem na bilecie okresowym ZTM

Z Poznania Głównego w 7 minut na Starołękę? Tak, jest to jak najbardziej możliwe, jeśli pasażer skorzysta z możliwości przejazdu pociągiem Kolei Wielkopolskich lub POLREGIO. Co więcej, żeby w ten sposób przemieszczać się w granicach Poznania - wystarczy bilet okresowy ZTM na sieć (ze strefą A) na karcie PEKA. Zachęcamy do łączenia przejazdów tramwajami i autobusami na liniach ZTM z możliwością podróżowania także pociągiem.

Dzięki współpracy Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego i przewoźnikami kolejowymi pasażerowie transportu lokalnego organizowanego przez ZTM Poznań mogą podróżować pociągami Kolei Wielkopolskich i POLREGIO w granicach Poznania na podstawie ważnego biletu okresowego sieciowego ze strefą A zapisanego na Poznańskiej Elektronicznej Karcie Aglomeracyjnej (PEKA), Elektronicznej Legitymacji Studenckiej (ELS) lub doktoranckiej (ELD). Zakres terytorialny możliwości korzystania z przejazdów pociągami KW i POLREGIO obejmuje stacje z nazwą Poznań oraz Kiekrz (zgodnie z poniższą mapką):

bilet koleje

Rozkładowe, orientacyjne czasu przejazdu z Dworca Poznań Główny:

- do stacji Poznań Garbary: 3 minuty,

- do stacji Poznań Dębiec lub Poznań Górczyn: 4 minuty,

- do stacji Poznań Wola lub Poznań Podolany: 6 minut,

- do stacji Poznań Starołęka lub Poznań Wschód, a także Poznań Junikowo: 7 minut,

- do stacji Poznań Strzeszyn: 9 minut,

- do stacji Poznań Krzesiny lub Poznań Karolin: 11 minut,

- do stacji Poznań Kiekrz: 12 minut.

Przypominamy, że oprócz możliwości przejazdów pociągami na bilecie okresowym ZTM na terenie Poznania, funkcjonuje także oferta wspólnego biletu Bus-Tramwaj-Kolej, obejmująca znacznie większy obszar. Bus-Tramwaj-Kolej jest to kolejowy, imienny bilet miesięczny, który obowiązuje na obszarze około 50 kilometrów od Poznania w pociągach osobowych Kolei Wielkopolskich i POLREGIO, a także uprawnia do podróżowania liniami organizowanymi przez ZTM Poznań. W 2012r. wprowadziły go Przewozy Regionalne wspólnie z Kolejami Wielkopolskimi oraz Zarządem Transportu Miejskiego w Poznaniu. Funkcjonuje w postaci papierowej, z nadrukowaną dodatkową informacją o ważności w komunikacji miejskiej ZTM w Poznaniu w wybranych przez pasażera strefach taryfowych.

Oferta Bus-Tramwaj-Kolej z atrakcyjnymi cenami dla pasażerów, a także rozwój Poznańskiej Kolei Metropolitalnej z coraz większą liczbą połączeń kolejowych w aglomeracji poznańskiej, sukcesywną wymianą taboru kolejowego na nowy oraz inwestycje gmin ościennych w system zintegrowanych węzłów przesiadkowych, przyczyniają się do  wzrostu liczby nowych pasażerów w transporcie zbiorowym i tym samym zmniejszenia liczby samochodów osobowych wjeżdżających do miasta.

Więcej o ofercie biletu Bus-Tramwaj-Kolej

Więcej o Poznańskiej Kolei Metropolitalnej: http://www.kolej.metropoliapoznan.pl/