Ponad 45 tysięcy pobrań aplikacji PEKA

Opublikowano: 23/05/2023
Ponad 45 tysięcy pobrań aplikacji PEKA

Od początku stycznia, czyli momentu wprowadzenia aplikacji PEKA pobrało ją ponad 45 tysięcy osób korzystających z komunikacji publicznej. Użytkownicy zarówno w aplikacji PEKA jak i SOP PEKA na www.peka.poznan.pl mają możliwość zakupu, przedłużenia biletu okresowego oraz doładowania tPormonetki.

Przy okazji wcześniejszych aktualizacji aplikacji wprowadzono zasadę braku ograniczenia czasowego dotyczącego logowania i wylogowania w ramach tej samej zainstalowanej aplikacji. Po przeinstalowaniu aplikacji na tym samym lub innym urządzeniu, logowanie możliwe jest nie częściej niż 1 raz na 24 godziny. Rozwiązanie to ma na celu zabezpieczenie możliwości okazywania biletu okresowego podczas kontroli przez osoby posiadające zakupiony bilet.

Aplikacji PEKA umożliwia pasażerom korzystanie z całkowicie zmodernizowanego systemu obsługi pasażera. Przede wszystkim można przez nią kupić i okazać bilet okresowy bez konieczności posiadania plastikowej karty PEKA. Na portalu PEKA - bilety można kupić prościej, a system zyskał nowy wygląd i kolorystykę.

- Dzięki modernizacji systemu PEKA, który jest teraz bardziej intuicyjny dużo wygodniejsze stało się zwłaszcza korzystanie z biletów okresowych. Obecnie, po pobraniu Aplikacji PEKA, karta jest nam potrzebna w momencie kiedy będziemy chcieli korzystać z tPortmonetki, zakupu biletu w biletomacie lub parkingu Park & Ride. Nowy klient, który rozpocznie przygodę z PEKĄ poprzez aplikację, będzie mógł w każdej chwili zamówić kartę – mówi Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu. 

Docelowo PEKA ma umożliwić korzystanie z tPortmonetki poprzez powiązanie płatności z kartami zbliżeniowymi. Nie trzeba byłoby wówczas transferować środków. Wymaga to jednak daleko idącej przebudowy architektury systemu, tak aby taka możliwość była w pełni zabezpieczona. To perspektywa około 5 lat, obejmująca także konieczność wymiany czytników PEKA w pojazdach, co będzie się wiązało z koniecznością pozyskania dużych środków finansowych.

Jak pobrać Aplikację PEKA?

Bezpłatną Aplikację PEKA można pobrać zarówno na urządzenia z systemem Android oraz iOS ze sklepów:

aplikacje

 

Więcej o aplikacji można znaleźć tutaj:

https://www.ztm.poznan.pl/pl/aktualnosci/aplikacja-peka-wygodny-sposob-na-bilety-okresowe-ztm