Poznań wśród najtańszych: bilety na weekend jedną z najlepszych ofert w Polsce!

Opublikowano: 12/10/2021
Poznań wśród najtańszych: bilety na weekend jedną z najlepszych ofert w Polsce!

W pierwszej odsłonie kampanii #poznanwsrodnajtanszych zaprezentowaliśmy niewątpliwe zalety taryfy przystankowej ZTM, czyli możliwości opłacania przejazdów z tzw. tPortmonetki na karcie PEKA. Dziś przedstawiamy naszą ofertę biletów krótkookresowych. Ta interesująca propozycja kierowana przede wszystkim do osób odwiedzających Poznań w celach turystycznych lub biznesowych: na weekend czy na kilka dni. Warto wiedzieć, że właśnie w Poznaniu można korzystać z jednej z najbardziej korzystnych ofert weekendowych, czyli promocyjnej wersji biletu 24-godzinnego.

W taryfie ZTM istnieją dwa bilety krótkookresowe: na 24-godzinny oraz 7-dniowy, odpowiednio w wersji na strefę A (Poznań) lub strefę A+B+C+D. W strefie A bilet 24h kosztuje 15 zł, natomiast bilet tygodniowy 50 zł. Są one dostępne w formie papierowej w sieci sprzedaży ZTM – Punktach Obsługi Klienta ZTM, Punktach Sprzedaży Biletów lub biletomatach (stacjonarnych i mobilnych w pojazdach), a także w formie elektronicznej kupowanych poprzez telefon komórkowy w następujących systemach: moBILET (www.mobilet.pl), mPay (www.mpay.pl), SkyCash (www.skycash.pl), GoPay (GoPay), jakdojade.pl (www.jakdojade.pl) oraz zBiletem (www.zbiletem.pl).

grafika 1 PWN 2

 

bilety na tydzien RGB Obszar roboczy 1Jest to oferta adresowana przede wszystkim dla turystów lub osób które czasowo przebywają w stolicy Wielkopolski i wybierają tę formę opłacania przejazdów zamiast np. karty PEKA na okaziciela. To także znakomita oferta dla mieszkańców okazjonalnie korzystających z transportu publicznego oraz dla rodzin z dziećmi, ponieważ z biletem 24-godzinnym są powiązane atrakcyjne promocje biletowe, do korzystania z których bardzo zachęcamy.

Promocja weekend 24h: Skasuj raz bilet 24-godzinny i korzystaj przez cały weekend! Jednorazowy bilet czasowy 24-godzinny skasowany od godziny 20:00 w piątek do godziny 24:00 w sobotę, obowiązuje do godziny 24:00 w niedzielę. Można zatem maksymalnie podróżować dwa dni i 4 godziny na jednym bilecie! Dla turystów planujących weekendowy pobyt w stolicy Wielkopolski to bardzo dobra oferta.

Promocja rodzina 24h: kasujesz dwa bilety 24-godzinne? Bezpłatnie zabierz ze sobą dzieci do 18 lat. Poznań nie tylko wspiera turystów, ale także rodziny. Na dwa jednocześnie skasowane bilety normalne 24-godzinne mogą podróżować 2 osoby dorosłe i do 3 dzieci w wieku do 18 lat lub w przypadku Rodzin Dużych: 2 osoby dorosłe i dowolna liczba dzieci (pod warunkiem posiadania przez podróżujących Kart Rodziny Dużej). To doskonałą propozycja dla rodzin okazjonalnie korzystających z transportu publicznego.

Promocja weekend + rodzina 24h: korzystaj podwójnie! Połączenie promocji dla biletów 24-godzinnych. Dwa jednocześnie skasowane bilety normalne 24-godzinne od godziny 20:00 w piątek do godziny 24:00 w sobotę, umożliwiają osobom dorosłym bezpłatne zabranie w podróż do 3 dzieci do lat 18 lub dowolnej liczby dzieci (pod warunkiem posiadania przez podróżujących Kart Rodziny Dużej), do godziny 24:00 w niedzielę. Oznacza to, że rodziny z trójką dzieci do 18 roku życia lub Rodziny Duże mogą dzięki skasowaniu dwóch normalnych biletów 24h podróżować komunikacją miejską do godz. 24:00 w niedzielę. To doskonałą propozycja dla rodzin okazjonalnie korzystających z transportu publicznego, żeby zaplanować wspólne zwiedzanie miasta.

Podsumowując w odniesieniu do oferty weekendowej możemy śmiało powiedzieć: #poznanwsrodnajtanszych