Poznański Rower Miejski – czas na zimową przerwę

Opublikowano: 15/12/2017
Poznański Rower Miejski – czas na zimową przerwę

Przypominamy, że tylko do niedzieli mieszkańcy Poznania i turyści będą mogli korzystać z rowerów publicznych. Kończy się sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego - przez dziewięć i pół miesiąca rowery wypożyczono 1 058 000 razy.

Sezon PRM kończy się 17 grudnia br., a to oznacza, że o północy z niedzieli na poniedziałek zostanie wyłączona możliwość wypożyczenia. Jednak wcześniej wypożyczony rower będzie można jeszcze zwrócić na stacji. Następnie – w  ciągu kilku dni – rowery zostaną zwiezione do magazynu.

- Koniec sezonu to początek złożonej operacji logistycznej, która obejmuje szczegółowy przegląd każdego roweru, jego konserwację, wymianę zużytych elementów. Przerwa zimowa to przerwa dla użytkowników i rowerów, dla nas to czas wytężonej pracy, by przygotować sprzęt do nowego sezonu – tłumaczy Tomasz Wojtkiewicz,prezes Nextbike Polska, operatora Poznańskiego Roweru Miejskiego.

W tym roku rowery wypożyczono 1 058 000 razy. W systemie zarejestrowało się 41 tys. nowych użytkowników, ich łączna liczba wynosi już niemal 100 tysięcy.

- Co istotne, o ponad połowę wzrosła średnia liczba wypożyczeń każdego roweru. To ważny współczynnik, który pokazuje, że rozbudowa systemu Poznańskiego Roweru Miejskiego przyczyniła się do wzrostu jego efektywności – mówi Piotr Snuszka, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Tylko w grudniu (do tej pory) z rowerów skorzystano 14,5 tysiąca razy.

- Mieszkańcy Poznania udowadniają, że z rowerów miejskich można korzystać także w chłodniejsze dni. Poznań jest jednym z trzech polskich miast, które w tym roku przekroczyły milion wypożyczeń, jedynym naszym systemem, w którym sezon rowerowy trwał tak długo – mówi Tomasz Wojtkiewicz.

 

Poniżej prezentujemy wykres przedstawiający popularność roweru miejskiego w Poznaniu (liczby wypożyczeń w 2016 i 2017 roku):

Wykres - liczba wypozyczeń PRM w poszczególnych miesiącach 2016 i 2017 roku