Rowery miejskie na licytacji. Od 14 do 21 marca (do godz. 12:00) można złożyć ofertę na kupno

Opublikowano: 14/03/2023
Rowery miejskie na licytacji. Od 14 do 21 marca (do godz. 12:00) można złożyć ofertę na kupno

256 rowerów miejskich 3G trafiło na licytację, w której od dziś (14 marca) każdy może wziąć udział. Cena wywoławcza dla licytującego indywidualnie to 61,50 zł. To już ostatnia partia miejskich bicyklów, z których zdecydowana większość trafiła m.in. do zainteresowanych pozyskaniem tych rowerów jednostek miejskich, szkół i placówek oświatowych.

Przypomnijmy, że miniony sezon był ostatnim w historii Poznańskiego Roweru Miejskiego. Obecnie wybrana w przetargu firma zajmuje się demontażem - ponad 100 stacji (terminali i stojaków), natomiast Zarząd Transportu Miejskiego kończy proces zagospodarowywania rowerów, które po zakończeniu umowy z operatorem przeszły na własność miasta Poznania.  

Ponad  600 rowerów 3G, które były częścią infrastruktury PRM w większości znalazły już nowych właścicieli. Po weryfikacji technicznej zostały one m. in. przekazane nieodpłatnie zainteresowanym jednostkom miejskim i placówkom oświatowym.

Dzisiaj rozpoczyna się licytacja pozostałych i zarazem ostatnich już 256 rowerów

Rowery wystawione są na terenie Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji przy  ul. Spychalskiego 34 (za budynkiem pływalni krytej, przy trybunach basenów letnich). Rowery będzie można nabyć w czterech pakietach po 50 sztuk (w cenie wywoławczej  2.767,50 zł za 1 pakiet) lub pojedynczo - 56 sztuk (w cenie 61,50 zł za sztukę). Każdy licytujący może złożyć ofertę na jeden, dwa lub więcej rowerów i jednocześnie na pakiet. Decyduje najwyższa złożona oferta za dany pakiet czy rower.

Każdy, kto jest zainteresowany nabyciem i chciałby obejrzeć dostępne rowery, może to  zrobić w jednym z trzech -poniższych terminów :

- środa, 15 marca w godzinach od 16:00 do 17:00;

- czwartek, 16 marca w godzinach od 10:00 do 11:00;

- poniedziałek, 20 marca w godzinach 16:00 do 17:00.

Oferty na zakup można składać do wtorku (21 marca) do godziny 12:00, w kancelarii siedziby Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu (ul. Matejki 59). Można to też zrobić - w trakcie oględzin (w terminach określonych powyżej) poprzez umieszczenie oferty w przygotowanej urnie. Wzór formularza ofertowego wraz z wymaganymi danymi oraz oświadczeniami, można znaleźć na stronie: https://www.ztm.poznan.pl/pl/o-ztm/konkursy/sprzedaz-rowerow-z-systemu-poznanskiego-roweru-miejskiego-stanowiacych-wlasnosc-zarzadu-transportu-miejskiego-w-poznaniunowy-przetarg

Otwarcie ofert nastąpi we wtorek 21 marca o godzinie 13:00 w siedzibie ZTM Poznań (sala 1.20). W przypadku, gdy na dany rower lub pakiet będzie złożona więcej niż jedna równoważna oferta kupna  oferenci zostaną poproszeni o złożenie ofert uzupełniających.

Demontaż infrastruktury PRM do 31 lipca br.

Infrastruktura systemu PRM 3G składająca się z terminali służących do wypożyczeń wraz ze stojakami rowerowymi została wystawiona już we wcześniejszym osobnym postępowaniu na sprzedaż i w wyniku rozstrzygnięcia postępowania została sprzedana w całości. Zgodnie z zawartą umową nabywca ma obowiązek demontażu i przywrócenia nawierzchni do stanu pierwotnego do dnia 31 lipca br.

Regulamin licytacji

Pełny regulamin licytacji: https://www.ztm.poznan.pl/pl/o-ztm/konkursy/sprzedaz-rowerow-z-systemu-poznanskiego-roweru-miejskiego-stanowiacych-wlasnosc-zarzadu-transportu-miejskiego-w-poznaniunowy-przetarg