Ułatwienia w komunikacji na ulicy Głogowskiej – bardziej pojemne autobusy i ławeczki na tymczasowych przystankach

Opublikowano: 08/07/2019
Ułatwienia w komunikacji na ulicy Głogowskiej – bardziej pojemne autobusy i ławeczki na tymczasowych przystankach

Zarząd Transportu Miejskiego we współpracy z MPK Poznań wprowadził na wszystkie linie zastępcze na ulicy Głogowskiej bardziej pojemne autobusy. Prawie wszystkie kursy na liniach numer 149, 175 i 180 są obecnie realizowane przegubowymi pojazdami 18-metrowymi.

Chcąc zmniejszyć dolegliwości związane z funkcjonowaniem transportu zastępczego oraz biorąc pod uwagę głosy pasażerów, Rad Osiedli i własne obserwacje, ZTM wraz z MPK wprowadziły na obsługujące komunikacyjnie ulicę Głogowską linie nr 149, 175 i 180 przegubowe autobusy.

przegubowy autobus na linii nr 175

- Podczas każdego remontu na bieżąco monitorujemy funkcjonowanie komunikacji zastępczej. Zdajemy sobie sprawę, że transport ten nigdy nie będzie w tak wysokim standardzie jak podstawowy, zwłaszcza że na ulicy Głogowskiej pasażerowie normalnie mają do dyspozycji tramwaje. Mamy nadzieję, że decyzja o wprowadzeniu bardziej pojemnego taboru wpłynie na wyższy komfort podróży – mówi Wojciech Miechowicz, Zastępca Dyrektora ZTM Poznań ds. Publicznego Transportu Zbiorowego.

Ponadto, chcąc poprawić komfort oczekiwania na przystankach tymczasowych Bałtyk, Most Dworcowy i Dworzec Zachodni ustawiono także ławki dla pasażerów.

laweczka dla pasazerow na tymczasowym przystanku dla linii zastepczych Baltyk

Więcej o zmianach w funkcjonowaniu transportu na ulicy Głogowskiej z uwagi na prace remontowe Aquanetu.

Informacje o zbliżających się zmianach w organizacji ruchu.