W związku z przebudową w dniu 30 kwietnia br. zdemontowana zostanie stacja PRM Taczaka

Opublikowano: 24/04/2019
W związku z przebudową w dniu 30 kwietnia br. zdemontowana zostanie stacja PRM Taczaka

W związku z zaplanowaną przebudową ulicy Taczaka, następuje konieczność zdemontowania stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego, znajdującej się przy zbiegu ulic Kościuszki i Taczaka. Nastąpi to w dniu 30 kwietnia br.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie podpisała umowę z wykonawcą robót budowlanych, związanych z przebudową ulic Taczaka i Garncarskiej. Prace rozpoczną się w poniedziałek, 6 maja br., ale już kilka dni wcześniej rozpoczną się przygotowania. W związku z tym 30 kwietnia br. zdemontowana zostanie stacja PRM Taczaka.

Jak informuje PIM, wykonawca ma na przeprowadzenie robót 10 miesięcy. Po przebudowie, ulice Taczaka i Garncarska  będą tzw. strefą zamieszkania. Zostanie uspokojony ruch, pojawi się więcej zieleni, wyeliminowane zostaną bariery architektoniczne, a stacja PRM zostanie przywrócona.

 

Więcej na temat inwestycji, także o zaplanowanym na 25 maja br. spotkaniu informacyjnym dla mieszkańców i przedsiębiorców w artykule PIM „Przebudowa ul. Taczaka – umowa podpisana, roboty ruszą 6 maja”.