Włączenie kolejnej sygnalizacji świetlnej na Górnym Tarasie Rataj

Opublikowano: 11/09/2019
Włączenie kolejnej sygnalizacji świetlnej na Górnym Tarasie Rataj

Na przebudowywanej trasie tramwajowej trwają ostatnie prace, które nie mają wpływu na ruch tramwajowy, a związane są z zagospodarowaniem zieleni, montażem małej architektury oraz odtworzeniem ciągów pieszych i rowerowych wzdłuż ulic Chartowo i Żegrze.

Od najbliższego piątku (13 września) na skrzyżowaniu ulic Chartowo i Wiatracznej oraz Żegrze i Bobrzańskiej ruchem kierowała będzie sygnalizacja świetlna. Oznacza to, że w tym rejonie wprowadzona zostanie stała, docelowa organizacja ruchu – informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie. 

Działanie sygnalizacji na tym skrzyżowaniu było w ostatnim czasie testowane, po okresie prac prowadzonych na nim w ramach przebudowy trasy tramwajowej od os. Lecha do ronda Żegrze. Wcześniej, bo już pod koniec sierpnia, włączone zostały sygnalizatory świetlne na rondzie Żegrze i przejściach dla pieszych przy przystanku Żegrze II i Os. Czecha, a ruch tramwajowy na tym odcinku został przywrócony wcześniej niż to zakładał harmonogram, czyli 2 września.

Do uruchomienia zostały jeszcze sygnalizacje na skrzyżowaniu ulic Kurlandzkiej, Żegrze i Inflanckiej, a także na wysokości peronu Żegrze I Żegrze III. Zostaną one włączone po zakończeniu robót i pełnej synchronizacji z nowymi światłami.

Źródło: Kolejne światła zaczną kierować ruchem na Górnym Tarasie Rataj

Wspolfinansowane przez Unię Europejską - Fundusz Spójności