Wszystko o tramwaju na Naramowice. Uruchomiono specjalną stronę internetową

Opublikowano: 02/02/2018
Wszystko o tramwaju na Naramowice. Uruchomiono specjalną stronę internetową

Na stronie internetowej poświęconej budowie nowej linii tramwajowej i układu drogowego można śledzić postęp prac, znaleźć informacje dotyczące zmian w organizacji ruchu i obejrzeć wizualizacje – poinformował portal poznan.pl.

Nową stronę znaleźć można pod adresem www.tramwajnaramowice.pl. Umieszczone są na niej najważniejsze informacje dotyczące przedsięwzięcia.

- Budowa tramwaju na Naramowice to inwestycja ważna nie tylko dla mieszkańców północnej części miasta, ale dla całego Poznania - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta. - Dlatego zależy mi na tym, by wszyscy mieszkańcy miasta byli dobrze poinformowani i łatwo mogli znaleźć odpowiedzi na pytania związane z tą inwestycją. Żeby to ułatwić, zebraliśmy wszystkie informacje w jednym miejscu. Dzięki tej stronie każdy na bieżąco będzie mógł śledzić przebieg przygotowań do budowy i postęp prac.

Strona będzie aktualizowana i uzupełniana na bieżąco. Znajdziemy tam harmonogram i raporty z przebiegu prac oraz rozmowy z osobami odpowiedzialnymi za ich przeprowadzenie. Są tam też linki do szczegółowej dokumentacji.

Trafiać tu będą także wszystkie komunikaty dot. m.in. spotkań z mieszkańcami Poznania i zmianami w organizacji ruchu. W specjalnej zakładce można obejrzeć aktualizowane i dodawane na bieżąco zdjęcia z przygotowań, budowy oraz wizualizację ukończonej już trasy.

Trasa tramwaju będzie biegła od pętli Wilczak do ulicy Lechickiej po zachodniej stronie ul. Naramowickiej. Obecne skrzyżowanie ul. Naramowickiej i Lechickiej będzie bezkolizyjne, powstanie tam również wiadukt tramwajowy. Następnie tramwaj pojedzie po zachodniej stronie ul. Nowej Naramowickiej, aż do pętli przy ul. Błażeja. Na całej nowej trasie składy zatrzymają się przy 8 przystankach.

Nowe torowisko będzie długie na 3,3 km, a długość dróg (włącznie z drogami dojazdowymi i skrzyżowaniami) wyniesie prawie 7,5 km. Wzdłuż całej trasy tramwajowej i drogi zostaną zasadzone drzewa - po to, by Nowa Naramowicka miała charakter miejskiej ulicy, a nie trasy szybkiego ruchu.

Wartość całego przedsięwzięcia szacowana jest na ok. 264,4 mln zł, natomiast przyznana wartość unijnej dotacji to ponad 109 mln zł. Nowa linia tramwajowa szybko i ekologicznie połączy dzielnicę mieszkaniową na Naramowicach z centrum miasta.

 

Źródło: Urząd Miasta Poznania