„Złote" karty PEKA z autografem Prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka będą licytowane podczas 29. Finału WOŚP w Poznaniu

Opublikowano: 27/01/2021
„Złote

"Finał z głową" - to hasło kolejnej, 29. już edycji zbiórki organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Orkiestra zagra w najbliższą niedzielę – 31 stycznia, a tym razem zebrane pieniądze pozwolą na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Po raz kolejny do akcji włączy się Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu, który przygotował na aukcję niezwykłe karty PEKA na okaziciela.

Kart jest dziesięć. Wszystkie są w kolorze złotym, kolorowa grafika nawiązuje bezpośrednio do 29. Finału WOŚP. Na awersie widnieje podpis Prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka oraz charakterystyczne serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

To karty kolekcjonerskie, ale osoby, które je wylicytują – jeśli zechcą – po doładowaniu będą mogły z nich korzystać opłacając podróże na liniach organizowanych przez ZTM.

- Mamy nadzieję, że karty PEKA będą się cieszyć dużym zainteresowaniem licytujących – mówi Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

W dniu finału – 31 stycznia wolontariusze WOŚP będą mogli jeździć tramwajami oraz autobusami na liniach ZTM na podstawie specjalnego identyfikatora WOŚP. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Poznania wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mogą w dniu Finału podróżować pojazdami transportu publicznego na liniach organizowanych przez ZTM za darmo, pod warunkiem posiadania identyfikatora wolontariusza WOŚP z naklejonym hologramem ZTM.

ZTM w Poznaniu wydał 2,5 tys. takich hologramów.

O wydarzeniach, które będą organizowane w związku z 29. Finałem WOŚP można przeczytać na portalu miejskim:

https://www.poznan.pl/mim/info/news/poznan-gra-z-wosp,158415.html

Zachęcamy do udziału w Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!