Betlejem Poznańskie – sprawdź jak dojechać komunikacją miejską

Opublikowano: 19/11/2021
Betlejem Poznańskie – sprawdź jak dojechać komunikacją miejską

Betlejem Poznańskie zainaugurowano na placu Wolności w ubiegłą sobotę. Kiermasz bożonarodzeniowy, koncerty, warsztaty, animacje dla dzieci czy wspólne kolędowanie - to tylko część tegorocznych atrakcji. Odwiedzających zachęcamy do dojazdu na Betlejem transportem publicznym.

Na Betlejem Poznańskie można dojechać komunikacją miejską. Choć z uwagi na modernizację Al. Marcinkowskiego i ulicy Św. Marcin, tramwaje nie kursują bezpośrednio przy pl. Wolności, tramwajowa obsługa centrum jest zachowana.

W okolice placu Wolności dotrzemy liniami tramwajowymi, wysiadając odpowiednio na przystankach: Pl. Ratajskiego lub Wrocławska.

Betlejem Poznanskie 2

Tramwaje:

Przystanek Plac Ratajskiego:

Linie nr 3, 8, 13, 16, 17,

Linia nr 36 – kursuje tylko w dni robocze,

Przystanek Wrocławska:

Linie nr 5, 6, 9

Zachęcamy do korzystania z promocji biletowych

Przypominamy, że w soboty, niedziele i święta posiadacz normalnego długookresowego biletu sieciowego może podróżować na jego podstawie wspólnie z osobą towarzysząca bez limitu wieku. Promocja obowiązuje już od piątku - od godz. 20:00, do północy w niedzielę. Podróż odbywa się w granicach strefy biletowej, w której ważny jest bilet.

Warto pamiętać także o promocji dla posiadaczy biletów dobowych 24h. Jednoczesne skasowanie dwóch takich biletów normalnych pozwala na przejazdy 2 osób dorosłych i do 3 dzieci w wieku do lat 18 lub – w przypadku rodzin wielodzietnych – 2 osób dorosłe i dowolną liczbę dzieci pod warunkiem posiadania przez podróżujących Kart Rodziny Dużej. Należy podkreślić, że tę promocję można łączyć z inną, dotyczącą zmiany biletu dobowego w bilet weekendowy w przypadku skasowania go w piątek po godz. 20:00. Oznacza to, że rodziny z trójką dzieci do 18 roku życia lub Rodziny Duże mogą, dzięki skasowaniu dwóch normalnych biletów 24h, podróżować na liniach ZTM do godz. 24:00 w niedzielę.

Uwaga! Ze względu na Covid-19, przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa podczas podróży na liniach ZTM.