Linie nr 2, 17, 18 – zmiany w komunikacji w dniach 2-3 października (sobota-niedziela)

Opublikowano: 24/09/2021
Linie nr 2, 17, 18 – zmiany w komunikacji w dniach 2-3 października (sobota-niedziela)

W związku z wyłączeniem napięcia w sieci trakcyjnej i zamknięciem węzła Rynek Jeżycki w weekend 2-3 października nastąpią zmiany w komunikacji dla tramwajów linii nr 2, 17 oraz 18. W tym okresie uruchomiana zostanie komunikacja zastępcza na linii nr T2.

Wyłączenie napięcia w sieci trakcyjnej jest konieczne z uwagi na prace przy budowie przystanków typu wiedeńskiego Rynek Jeżycki na ul. Dąbrowskiego.  W sobotę i niedzielę (2-3 października) linia tramwajowa nr 2 będzie zawieszona, tramwaje linii nr 17 dojadą na Ogrody objazdem przez ulice Grunwaldzką i Przybyszewskiego, a tramwaje nr 18 pojadą zmienioną trasą na Dębiec.

Schemat sieci tramwajowej 2 4.10.21

Po kliknięciu w mapę można pobrać ją w wersji PDF

Linia nr 2:

zawieszona

Linia nr 17

STAROŁĘKA PKM - … - Rondo Kaponiera – Grunwaldzka – Przybyszewskiego – Dąbrowskiego – OGRODY

Linia nr 18

PIĄTKOWSKA - … - Roosevelta – Święty Marcin – Towarowa – Matyi – Wierzbięcice – 28 Czerwca 1956 roku – DĘBIEC PKM

W celu zapewnienia komunikacji w rejonie rynku Jeżyckiego, 2 i 3 października zostanie uruchomiony autobus zastępczy „za tramwaj”na linii nr T2. Autobusy będą kursowały z ronda Kaponiera przez Jeżyce na Ogrody.

Linia nr T2

RONDO KAPONIERA – Zwierzyniecka – Kraszewskiego – Dąbrowskiego – Szamotulska – Szamarzewskiego – Szpitalna – OGRODY; powrót: OGRODY – Dąbrowskiego – Kraszewskiego – Zwierzyniecka – RONDO KAPONIERA

Za utrudnienia przepraszamy pasażerów.