Linie nr 716 i 224 – zmiana trasy przejazdu od nocy z 11 na 12 marca (piątek/sobota)

Opublikowano: 04/03/2022
Linie nr 716 i 224 – zmiana trasy przejazdu od nocy z 11 na 12 marca (piątek/sobota)

Na granicy Poznania i Plewisk rozpoczyna się budowa węzła przesiadkowego z bezkolizyjnym przejazdem pod torami kolejowymi. Pasażerowie zyskają wygodną możliwość przesiadek dzięki połączeniu różnych środków transportu: pociągu, autobusu, samochodu, roweru. Realizacja tej wyczekiwanej inwestycji wiąże się ze zmianami organizacji ruchu na ul. Grunwaldzkiej, które wprowadzone zostaną w nocy z 11 na 12 marca (z piątku na sobotę). Zamknięty dla ruchu zostanie przejazd kolejowy pomiędzy Poznaniem a Plewiskami zlokalizowany na ul. Grunwaldzkiej. Spowoduje to zmiany w kursowaniu linii numer 716 i nocnej 224.

Autobusy linii nr 716 jadące od strony gminy Komorniki kursować będą do/z tymczasowego przystanku Junikowo PKM zlokalizowanego na ulicy Grunwaldzkiej przy peronie kolejowym. Na odcinku od pętli tramwajowo-autobusowej Junikowo do przystanku Junikowo PKM zlokalizowanego na ul. Begoniowej, będzie kursował  dodatkowy autobus 716 BIS. Rozkłady jazdy linii nr 716 i 716 BIS będą ze sobą zsynchronizowane, umożliwiając przesiadkę poprzez przejście piesze przez przejazd kolejowy.

linia 716 mapa

 Po kliknięciu w obrazek można pobrać mapę w wersji PDF

Jednocześnie informujemy, że od nocy z 11 na 12 marca autobusy linii nocnej nr 224 kursować będą na skróconej trasie do przystanku Junikowo PKM (nie będą realizowane weekendowe kursy do Plewisk).

Pasażerów przepraszamy za utrudnienia.

Więcej informacji a temat inwestycji można znaleźć na stronie: poznan.pl