Od soboty (5 października br.) autobusy będą zatrzymywać się na przystanku tramwajowo-autobusowym Os. Czecha

Opublikowano: 03/10/2019
od 05/10/2019 do
Od soboty (5 października br.) autobusy będą zatrzymywać się na przystanku tramwajowo-autobusowym Os. Czecha

W związku z zakończeniem prowadzonych prac, od soboty, 5 października br., na przystanku tramwajowo-autobusowym Os. Czecha zatrzymywać się będą nie tylko tramwaje, ale również autobusy linii dziennych nr 155, 166, 192 oraz nocnych nr 232 i 245.

Przystanek os. Czecha został gruntownie zmodernizowany podczas realizacji odc. II zadania „Przebudowa trasy tramwajowej: Kórnicka - os. Lecha – rondo Żegrze wraz z budową odcinka od ronda Żegrze do ul. Unii Lubelskiej”. Ta część inwestycji objęła kompleksową modernizację torowiska od os. Lecha do ronda Żegrze. W trakcie prac, zgodnie z założeniami, przystanek Os. Czecha stał się przystankiem zintegrowanym, tramwajowo-autobusowym, gdzie przesiadki będą dokonywane „drzwi w drzwi”. Tam również piesi zyskali dodatkowe przejście naziemne, które umożliwia swobodny dostęp do przystanku osobom niepełnosprawnym.

Z początkiem września na przebudowaną trasę wróciły tramwaje linii nr 1, 5, 17, choć prace związane m.in. z montażem małej architektury nadal trwały. Teraz nadszedł kolejny etap –postęp prac w rejonie przystanku Os. Czecha pozwala już na to, aby mogły się na nim zatrzymywać autobusy.

Od soboty, 5 października br., autobusy linii nr 155, 166, 192 oraz 232 i 245 będą zatrzymywać się na wspólnym przystanku tramwajowo-autobusowym, co będzie dużym ułatwieniem dla przesiadających się pasażerów.

Natomiast w bezpośrednim sąsiedztwie przebudowanej trasy tramwajowej nadal trwają prace wykończeniowe i związane ze wskazanymi do realizacji poprawkami (mała architektura nie została jeszcze odebrana od wykonawcy).