Remont torowiska na „trasie kórnickiej”: zmiana organizacji ruchu na ul. Jana Pawła II w nocy z czwartku na piątek (z 16.04 na 17.04) i powrót linii nr 174, 176, 190 i 603 na stałe trasy (od soboty 18.04)

Opublikowano: 16/04/2020
Remont torowiska na „trasie kórnickiej”: zmiana organizacji ruchu na ul. Jana Pawła II w nocy z czwartku na piątek (z 16.04 na 17.04) i powrót linii nr 174, 176, 190 i 603  na stałe trasy (od soboty 18.04)

W nocy z czwartku na piątek (z 16 na 17 kwietnia), w związku z pracami na torowisku w rejonie zbiegu ulic Kórnickiej i Jana Pawła II wprowadzona zostanie zmieniona organizacja ruchu – fragment ulicy Jana Pawła II (w kierunku ronda Rataje) zostanie zwężony do jednego pasa. Natomiast w sobotę przywrócona zostanie stała organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Kazimierza Wielkiego i Mostowej.

Od połowy marca prowadzony jest remont trasy tramwajowej przez most św. Rocha - w ciągu ulic płk. Lewandowskiej i Dowbora-Muśnickiego wymieniane są zużyte szyny, a na skrzyżowaniu ulic Kórnicka i Jana Pawła II - napędy i części rozjazdu.  Wykonano już większość prac rozbiórkowych. Obecnie trwa montaż torowiska na ul. Dowbora-Muśnickiego oraz nowych rozjazdów u zbiegu Kórnickiej i Jana Pawła II. Na Kórnickiej i po obu stronach mostu św. Rocha wymieniane są przyrządy wyrównawcze.

W związku z kolejnym etapem robót konieczne jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu w rejonie prowadzonych prac. Już tej nocy (z czwartku na piątek) zwężony zostanie fragment ul. Jana Pawła przy skrzyżowaniu z ulicą Kórnicką. Do końca kwietnia kierowcy jadący w kierunku Rataj będą korzystać z jednego pasa ruchu.

Natomiast w nocy z piątku na sobotę (z 17 na 18 kwietnia) przywrócona zostanie stała organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Kazimierza Wielkiego i Mostowej, co pozwoli na rozpoczęcie prac rozbiórkowych torowiska na łuku pomiędzy mostem św. Rocha a przystankiem tramwajowym Most św. Rocha. Od soboty (18 kwietnia) na swoje stałe trasy w tym rejonie powrócą autobusy linii nr 174, 176, 190 i 603, które po zatrzymaniu się na przystanku Most św. Rocha skręcą w ulicę Mostową.

schemat organizacji ruchu przy skrzyzowaniu ulicy Jana Pawla II i Kornic...

Przypominamy, że w związku z powyższym remontem od 16 marca obowiązują zmiany w funkcjonowaniu transportu publicznego. Trasą od ul. Wrocławskiej przez most św. Rocha do węzła Kórnicka/Jana Pawła II nie kursują tramwaje. Zmienione zostały trasy linii numer: 5, 13 i 16.

Linia nr 5

GÓRCZYN – Głogowska – Roosevelta – Kaponiera- św. Marcin – Marcinkowskiego - Podgórna – Strzelecka – rondo Rataje – Jana Pawła II - Kórnicka – os. Lecha – os. Czecha – Żegrze – rondo Starołęka – STOMIL

Linia nr 13

STAROŁĘKA – Starołęcka – rondo Starołęka – Zamenhofa – rondo Rataje – Królowej Jadwigi - Strzelecka – Podgórna – pl. Wolności – Gwarna – św. Marcin - Kaponiera – Bukowska - Grunwaldzka - JUNIKOWO

Linia nr 16

FRANOWO – Szwedzka – Piaśnicka – os. Lecha - Kórnicka – Jana Pawła II – Estkowskiego – pl. Wielkopolski – pl. Ratajskiego – Fredry – most Teatralny - PST – OS. SOBIESKIEGO

Obsługę centrum miasta zapewniają tramwaje linii numer:

- 8, 16 i 17 kursujące od mostu Teatralnego przez ulice: Fredry, Mielżyńskiego, pl. Ratajskiego, pl. Wielkopolski do Garbar;

- 5 i 13 kursujące od ronda Kaponiera przez ulice: św. Marcin, Marcinkowskiego, Podgórną i Strzelecką do Królowej Jadwigi.

- 9 kursujące od mostu Teatralnego przez ulice: Fredry, Gwarną, św. Marcin, Marcinkowskiego, Podgórną i Strzelecką do Królowej Jadwigi.

Linia nr 231  - jest zawieszona

Linia nr 237 - autobusy nie wjeżdżają pod Politechnikę Poznańską – jadą prosto ulicami Jana Pawła II i Zamenhofa w celu umożliwienia przesiadek na inne linie nocne na rondzie Rataje

Pasażerów przepraszamy za niedogodności. Prosimy o wyrozumiałość i dziękujemy za cierpliwość i zrozumienie potrzeby przeprowadzenia prac.