Rondo Rataje – weekendowe zmiany w przebiegu tras tramwajowych i autobusowych

Opublikowano: 20/01/2021
Rondo Rataje – weekendowe zmiany w przebiegu tras tramwajowych i autobusowych

W związku z przebudową torowiska tramwajowego na ul. Zamenhofa od soboty (23 stycznia) nastąpią zmiany przebiegu tras poszczególnych linii tramwajowych i autobusowych. W weekend 23-24 stycznia pojawi się dodatkowy tymczasowy tramwaj linii nr 98. Ostatnie piątkowe (22 stycznia) kursy tramwajowe pojadą zmienioną trasą.

Zmiany linii tramwajowych

W dniach 23-24 stycznia (sobota – niedziela) na czas montażu rozjazdów umożliwiających zmianę kierunków na przystankach “Os. Piastowskie” i “Rondo Rataje”.

Linie nr 1, 2, 3, 5, 6, 8, 9, 10, 11, 14, 15, 16, 17 – trasa bez zmian

Linie nr 4, 13, 18 – zawieszone

Linia nr 7: Ogrody – … – rondo Starołęka – Starołęka

Linia nr 12: Os. Sobieskiego – … – Królowej Jadwigi – Górna Wilda – 28 Czerwca 1956 roku – Hetmańska – rondo Starołęka – Starołęka

Linia nr 98 (tymczasowa): Junikowo – Grunwaldzka – Most Dworcowy – Królowej Jadwigi – Strzelecka – Centrum – Fredry – Dąbrowskiego – Ogrody

Linia nr 201: Os. Sobieskiego - … - most Św. Rocha – Kórnicka – Os. Lecha – Chartowo – Żegrze – Unii Lubelskiej

Zmiany linii autobusowych

Linia nr 165 – z uwagi na niewielką frekwencję - na tym etapie przebudowy ronda Rataje - zostaje zawieszona od soboty (23 stycznia). Na zmniejszenie się frekwencji wpłynęło przede wszystkim otwarcie trasy tramwajowej do Unii Lubelskiej, wprowadzenie na ulicę Obodrzycką linii nr 125 i 174, a także sytuacja epidemiczna.

Linia nr 190 - od soboty (23 stycznia) zostanie wydłużona, zwiększona będzie częstotliwość kursowania i pojedzie z AWF przez most Królowej Jadwigi, rondo Rataje, Zamenhofa do ronda Starołęka. Przystanek początkowo-końcowy znajdzie się na ulicy Starołęckiej przy sklepie Biedronka na jezdni w kierunku ronda Rataje.

Linie nr 174 i 190 będą pełniły rolę „autobusów za tramwaj” na ul. Zamenhofa, dowożąc do węzłów przesiadkowych: AWF, Most Św. Rocha/Pl. Bernardyński i Małe Garbary.

Przekierowanie ostatnich kursów piątkowych

W piątek (22 stycznia) od godz. 22.50 nastąpi przekierowanie ostatnich kursów tramwajów na inne trasy, tak by pomijały zamknięty odcinek.

Kolejne zmiany od poniedziałku

Od poniedziałku, 25 stycznia nastąpią kolejne zmiany. Od strony ul. Królowej Jadwigi będą dojeżdżać tramwaje linii 13 i 18. Z kolei od ronda Starołęka do przystanku “Os. Piastowskie” będą kursować linie nr 4 i 7.

Szczegółowe informacje na temat zmian komunikacyjnych związanych z pracami w rejonie ronda Rataje można znaleźć  TUTAJ

 

Więcej na temat zmian w organizacji ruchu w rejonie ronda Rataje można przeczytać TUTAJ