Trasa na Naramowice: w weekend tramwaje nr 3 będą kursowały trasą skróconą do Wilczaka, uruchomiony zostanie autobus T3

Opublikowano: 14/12/2021
Trasa na Naramowice: w weekend tramwaje nr 3 będą kursowały trasą skróconą do Wilczaka, uruchomiony zostanie autobus T3

W ten weekend (18-19 grudnia), w związku z postępem prowadzonych prac, skutkującym koniecznością wyłączenia napięcia w sieci trakcyjnej na trasie na Naramowice na odcinku od pętli Wilczak do przystanku Lechicka/Naramowicka, trasa tramwajów linii nr 3 zostanie skrócona do pętli Wilczak. Uruchomiony zostanie autobus „za tramwaj” na linii numer T3 z pętli Garbary PKM do przystanku Lechicka/Naramowicka.

Prace zaplanowane na weekend polegają na połączeniu istniejącej sieci trakcyjnej z nową, która jest montowana nad powstającym kolejnym odcinkiem trasy tramwajowej na Naramowice (między węzłem Lechicka/Naramowicka a ulicą Błażeja). Do montażu sieci zasilającej tramwaje w prąd, niezbędne jest wyłączenie napięcia na dostępnym odcinku trasy od pętli Wilczak do przystanku Lechicka/Naramowicka.

Dlatego przez dwa dni – w sobotę i niedzielę (18-19 grudnia) tramwaje linii numer 3 będą kończyć swój bieg na pętli Wilczak.

Linia nr 3 – w dniach 18 i 19 grudnia

OGRODY - Kraszewskiego - Zwierzyniecka - Roosevelta - Pułaskiego - Winogrady - Przełajowa - WILCZAK

linia nr 3 trasa przejazdu

Po kliknięciu w mapę można pobrać ją w wersji PDF

W celu zapewnienia obsługi pasażerskiej na odcinku od Wilczaka do przystanku Lechicka/Naramowicka, w weekend zostanie uruchomiona linia T3, na której autobusy będą kursować z pętli Garbary PKM przez ulicę Szelągowską i Naramowicką, a wracając na Garbary także przez Lechicką i Hawelańską.

Linia T3

GARBARY PKM – Szelągowska – Naramowicka – LECHICKA/NARAMOWICKA – Lechicka – Hawelańska – Naramowicka – Szelągowska – GARBARY PKM

T3 trasa przejazdu

Po kliknięciu w mapę można pobrać ją w wersji PDF

Autobus „za tramwaj” T3 będzie obsługiwał tymczasowy przystanek w rejonie dotychczasowego tramwajowego, który będzie się znajdował przed ulicą Lechicką (jadąc od ulicy Włodarskiej).

Pasażerów przepraszamy za niedogodności.