Wzmocnienie transportu publicznego na mecz Lech Poznań – Lechia Gdańsk (środa, 8 lipca)

Opublikowano: 06/07/2020
Wzmocnienie transportu publicznego na mecz Lech Poznań – Lechia Gdańsk (środa, 8 lipca)

W środę (8 lipca) o godzinie 20.00 na Stadionie Miejskim rozpocznie się mecz Lech Poznań – Lechia Gdańsk. Aby ułatwić kibicom dotarcie na stadion i powrót do domów oraz w celu utrzymania standardu podróżowania dla pozostałych pasażerów Zarząd Transportu Miejskiego wzmocni komunikację zbiorową na liniach obsługujących rejon ulicy Bułgarskiej.

Wzmocnienie komunikacji przed meczem:

Linie nr 150, 163, 191: obsługa bardziej pojemnym taborem.

Linia nr 1, 6, 13, 15 – dodatkowe kursy

Wzmocnienie komunikacji po meczu:

Linie nr 150, 163, 191: obsługa bardziej pojemnym taborem (w razie potrzeby dodatkowe wzmocnienie autobusami rezerwowymi).

Linie nr 1, 6, 13 i 15 – dodatkowe kursy

Bilety:

Bilet lub karnet na mecz nie upoważnia do bezpłatnego przejazdu środkami komunikacji miejskiej organizowanymi przez ZTM Poznań. Informujemy, że na wszystkich liniach kursujących w dniu meczu obowiązuje taryfa opłat ZTM Poznań. Pasażerowie zobowiązani są do posiadania ważnego biletu na przejazd.

Maseczki i dystans w środkach komunikacji miejskiej

Przypominamy również, że w pojazdach transportu publicznego wciąż obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa - przy pomocy części odzieży, maski albo maseczki. Przypomnijmy, że od 18 maja liczba dostępnych miejsc została zwiększona do 50 proc. wszystkich miejsc (stojących i siedzących), przy czym połowa miejsc siedzących musi pozostawać wolna (co drugie miejsce, tak aby zachować bezpieczny dystans). Uwaga! Jeśli nie jesteśmy w stanie na świeżym powietrzu utrzymać 2-metrowego dystansu od innych – na przykład na przystanku komunikacji publicznej – wówczas musimy zasłonić usta i nos.

Warto wyjść wcześniej

Wyjście na mecz warto też zaplanować sobie na nieco wcześniejszą godzinę. Dzięki temu unikniemy ewentualnego tłoku w drodze na mecz.