Zmiany na liniach autobusowych 176 i 183 – wzmocnienie dojazdu do centrum z północy Poznania podczas remontu PST

Opublikowano: 08/09/2022
Zmiany na liniach autobusowych 176 i 183 – wzmocnienie dojazdu do centrum z północy Poznania podczas remontu PST

Od poniedziałku, 12 września, autobusy linii nr 183 pojadą zmienioną trasą przez ulice Garbary i Szelągowską. Z kolei linia nr 176 na wybranych kursach będzie wydłużona do Serbskiej. Zapowiadane już wcześniej zmiany zwiększą możliwości dojazdu do centrum z północy Poznania podczas remontu trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju. Od 5 września linia nr 190 jest obsługiwana wyłącznie najbardziej pojemnymi autobusami przegubowymi.

Po rozpoczęciu remontu trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju linie autobusowe łączące Piątkowo i Winogrady bezpośrednio z centrum odnotowują bardzo duży wzrost zainteresowania. Wśród tych, które były zalecane jako alternatywa dla PST, najwięcej pasażerów przesiadło się na linie numer: 190 oraz 168, 174, 191 i 193.  Wielu pasażerów chcących dotrzeć do centrum z Naramowic oraz wschodniej części Piątkowa i Winograd korzysta też z nowej trasy tramwajowej z przesiadką na autobus w rejonie Wilczaka.

Chcąc zwiększyć możliwość dojazdu z Wilczaka do centrum lub w kierunku Śródki, od poniedziałku (12 września) pasażerowie będą mieli do dyspozycji dwie dodatkowe linie, oprócz kursujących standardowo ulicą Szelągowską i Garbarami autobusów nr 167, 174, 190 i 911. Będą to - nr 176 i 183.

Trasa linii nr 176 na wybranych kursach w godzinach szczytów komunikacyjnych w dni robocze zostanie wydłużona z pętli Garbary do przystanku Serbska.

Linia nr 176 – trasa na wybranych kursach od 12 września (tłustym drukiem zaznaczono zmieniony przebieg)

OS. DĘBINA – … – Garbary – Szelągowska – Wilczak – Serbska – Naramowicka – Szelągowska – Garbary – … – OS. DĘBINA

Natomiast linia nr 183 będzie miała zmienioną trasę. Autobus z Ronda Śródka pojedzie ulicami Wyszyńskiego i Estkowskiego, następnie przez Garbary i Szelągowską do ulicy Serbskiej i dalej stałą trasą w kierunku Szarych Szeregów.

Linia nr 183 – zmieniona trasa od 12 września (tłustym drukiem zaznaczono zmieniony przebieg)

SZARYCH SZEREGÓW – … – Serbska – Naramowicka – Szelągowska – Garbary – Estkowskiego – Wyszyńskiego – RONDO ŚRÓDKA

 Kliknij w poniższy obrazek i pobierz schemat zmienionej (od 12 września) trasy linii numer 183

schemat trasy linii numer 183 od 12 wrzesnia 2022