Doładowanie tPortmonetki na www.peka.poznan.pl

widok wyswietlacza czytnika PEKA w pojezdzie z informacja o poprawnie wykonanym trasferze srodkow w wysokosci 5 PLN na konto tPortmonetki na karcie PEKA2

tPortmonetkę na imiennej karcie PEKA można doładować przez Internet na portalu www.peka.poznan.pl lub w Aplikacji PEKA po zalogowaniu na indywidualne konto użytkownika, jak również bez konieczności logowania na konto użytkownika w systemie PEKA.

W przypadku karty PEKA na okaziciela, w momencie zakupu klient otrzymuje w Punkcie Obsługi Klienta ZTM informację z loginem i hasłem do konta w systemie PEKA co pozwala doładować kartę on-line na www.peka.poznan.pl. Po zalogowaniu na koncie użytkownika PEKA hasło można dowolnie zmieniać. Nie można natomiast modyfikować loginu.

Doładowanie tPortmonetki na karcie PEKA bez logowania na konto w systemie PEKA

1. W celu doładowania tPortmonetki bez logowania, należy wejść na stronę: www.peka.poznan.pl kliknąć "Doładuj tPortmonetkę bez logowania"

2. widok panelu po wejsciu na strone www.peka.poznan.pl

Powyżej widok panelu po kliknięciu na stronę www.peka.poznan.pl przed wyborem doładowania tPortmonetki bez logowania. W celu powiększenia kliknij w obrazek.

3. widok panelu po wejsciu na strone www.peka.poznan.pl i kliknieciu Doladuj tPortmonetke bez logowania

Powyżej widok panelu po wejściu na stronę www.peka.poznan.pl i kliknięciu Doładuj tPortmonetkę bez logowania. W celu powiększenia kliknij w obrazek.

2. W celu doładowania tPortmonetki bez logowania należy:

- w górne pole wpisać 10-cyfrowy numer UID karty, który znajduje się na rewersie karty PEKA,
- w środkowe pole wpisać kwotę doładowania,
- w dolne pole wpisać adres e-mail do wysłania potwierdzenia transakcji
Można także (opcjonalnie) zaznaczyć chęć otrzymania faktury VAT (po zaznaczeniu tego pola pojawi się prośba o wpisanie numeru NIP).

Po kliknięciu przycisku "Dalej" należy potwierdzić zapoznanie się z Regulaminem PEKA i przejść do płatności.

Doładowanie tPortmonetki po zalogowaniu na koncie w systemie PEKA

1. Logowanie do konta w systemie PEKA

Pierwszym krokiem do doładowania tPortmonetki jest zalogowanie na indywidualne konto w systemie PEKA.

1. widok panelu na stronie www.peka.poznan.pl przed zalogowaniem na indywidualne konto uzytkownika bis

Powyżej widok panelu na stronie www.peka.poznan.pl przed zalogowaniem na indywidualne konto użytkownika w systemie PEKA. W celu powiększenia kliknij w obrazek.

2. widok panelu na stronie www.peka.poznan.pl po zalogowaniu na indywidualne konto uzytkownika m

Powyżej widok panelu na stronie www.peka.poznan.pl po zalogowaniu na indywidualne konto użytkownika. W celu powiększenia kliknij w obrazek.

2. Doładowanie tPortmonetki

Po zalogowaniu wybieramy opcję: kup lub przedłuż bilet

4. widok panelu na stronie www.peka.poznan.pl po kliknieciu przycisku kup lub przedluz bilet.

Powyżej widok panelu na stronie www.peka.poznan.pl po wybraniu opcji Kup lub przedłuż bilet. W celu powiększenia kliknij w obrazek.

Następnie wybieramy: doładuj tPortmonetkę.

1. widok panelu na stronie www.peka.poznan.pl po kliknieciu przycisku doladuj tPortmonetke.

Powyżej widok panelu na stronie www.peka.poznan.pl po kliknięciu przycisku doładuj tPortmonetkę. W celu powiększenia kliknij w obrazek.

Wybieramy kwotę doładowania, np. 20 PLN

3. widok panelu na stronie www.peka.poznan.pl po wpisaniu kwoty doladowania tPortmonetki w wysokosci 20 PLN.

Widok panelu na stronie www.peka.poznan.pl po wpisaniu kwoty doładowania tPortmonetki w wysokości 20 PLN. W celu powiększenia kliknij w obrazek.

3. widok panelu na stronie www.peka.poznan.pl po wpisaniu kwoty doladowania tPortmonetki w wysokosci 20 PLN i kliknieciu przycisku Dalej.

Widok panelu na stronie www.peka.poznan.pl po wpisaniu kwoty doładowania tPortmonetki w wysokości 20 PLN i kliknięciu przycisku Dalej. W celu powiększenia kliknij w obrazek.

4. widok panelu na stronie www.peka.poznan.pl po wpisaniu kwoty doladowania tPortmonetki w wysokosci 20 PLN i kliknieciu przycisku Dalej i zaakceptowaniu Regulaminu PEKA.

Widok panelu na stronie www.peka.poznan.pl po wpisaniu kwoty doładowania tPortmonetki w wysokości 20 PLN i kliknięciu przycisku Dalej i zaakceptowaniu Regulaminu PEKA. Do tego etapu - jeśli chcemy otrzymać fakturę VAT - możemy zaznaczyć okienko obok opisu "Chcę fakturę VAT". W celu powiększenia kliknij w obrazek.

Aktywacja doładowania tPortmonetki

Po około godzinie od dokonania płatności możemy aktywować nasze doładowanie tPortmonetki w jednym z czytników PEKA znajdujących się w autobusach i tramwajach lub Punktach Obsługi Klienta ZTM poprzez wykonanie transferu na kartę PEKA. Czas ten jest potrzebny, żeby informacja o naszym zakupie została skutecznie przekazana do czytników w setkach poruszających się po aglomeracji autobusów i tramwajów. Uwaga! Aktywacja jest warunkiem niezbędnym do korzystania ze środków na tPortmonetce doładowanych przez Internet.

Jak aktywować doładowanie tPortmonetki wykonane on-line?

Na wyświetlaczu czytnika PEKA w tramwaju lub autobusie wybieramy przycisk "transfer e-biletu" jak na poniższym zdjęciu.

Fragment wyswietlacza czytnika PEKA w pojezdzie z przyciskiem Transfer e biletu ktory nalezy dotknac przed aktywowaniem doladowania tPortmonetki wykonanego przez Internet2

Powyżej fragment wyświetlacza czytnika PEKA w pojeździe z przyciskiem "Transfer e-biletu" , który należy dotknąć przed aktywowaniem doładowania tPortmonetki wykonanego przez Internet.

Wkładamy kartę PEKA do szarej kieszonki czytnika (jak na poniższym zdjęciu), a po chwili wyświetli się komunikat potwierdzający poprawnie wykonany transfer doładowania tPortmonetki na kartę PEKA.

Widokczytnika PEKA w pojezdzie z szara kieszonka do ktorej nalezy wsunac nasza karte PEKA w celu zakonczenia aktywacjidoladowania tPortmonetki wykonanego przez Internet2.

Powyżej widok czytnika PEKA w pojeździe z szarą kieszonką, do której należy wsunąć naszą kartę PEKA w celu zakończenia aktywacji doładowania tPortmonetki wykonanego przez Internet.

widok wyswietlacza czytnika PEKA w pojezdzie z informacja o poprawnie wykonanym trasferze srodkow w wysokosci 5 PLN na konto tPortmonetki na karcie PEKA3

Powyżej widok fragmentu wyświetlacza czytnika PEKA w pojeździe z wyświetlonym komunikatem potwierdzającym poprawne wykonanie aktywacji doładowania. 

Ważne! Korzystanie z tPortmonetki i biletu okresowego kupowanego on-line: należy wykonać transfer biletu kupionego on-line na kartę PEKA

Bilet okresowy kupiony on-line - poprzez portal www.peka.poznan.pl lub za pomocą Aplikacji PEKA nie wymaga wykonania transferu. Jednak jeśli oprócz biletu korzystamy również z taryfy przystankowej PEKA, czyli opłacamy przejazdy z tPortmonetki na karcie PEKA (np.płacąc za przejazdy poza strefą biletową na którą mamy bilet okresowy), to w celu prawidłowego naliczania opłaty we wszystkich strefach, należy wykonać transfer biletu na kartę PEKA.